Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Mayıs 2024

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak/Ankara

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Mamak / Ankara’da bulunan bir askeri birliktir. Bu birlikte acemi erlerle birlikte asteğmen ve astsubay gibi uzman birliklerde bulunuyor. MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Ankara’nın soğuğundan aşırı derece etkilendiği için kış ayları çok zor geçiyor.

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi oldukça kalabalıktır ve bu okulda temel eğitim, muhabere eğitimi olmak üzere 2 farklı eğitim veriliyor.

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Ulaşım

Ankara Mamak ilçesinde bulunan MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na Ankara otogarından otobüs ve taksi ile gitmek mümkün. Otogardan Kızılay’a ve Mamak’a aktarım yaparak birliğe ulaşabilirsiniz. Demir yolu kullanarak da birçok şehirden MEBS Okulu’na ulaşım sağlayabilirsiniz. Bununla beraber havalimanından da ulaşım mevcuttur. Havalimanından Ankara Mamak ise ortalama 25 km uzaklıkta.

Askerlere Farklı İmkânlar Sunuluyor

MEBS Okulu Eğitim ve Araştırma Merkezi Komutanlığı’nda askerlerin rahat edebilmesi için çeşitli sosyal aktivite bulunuyor. Top sahası, bilgisayar ve gazino bunlardan birkaçıdır. Askerler boş vakitlerini top sahasında maç yaparak, bilgisayarda araştırma yapıp vakit geçirerek ve gazinoda oturarak değerlendirebilir.

Birliğin içerisinde ankesörlü telefonlar ve PTT ATM bulunuyor. Askerler belirlenen saatlerde ankesörlü telefonları kullanarak sevdiklerini arayabilir. PTT ATM ile de para çekme-gönderme gibi işlemlerini halledebiliyor.

İhtiyaçlar Karşılanıyor

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı içerisinde askerlerin çeşitli gereksinimlerini alabilmeleri için kantin bulunuyor. Telefon kartı da dâhil birçok ihtiyaç kantinlerden alınabiliyor. Okul içerisinde rehberlik danışman uzmanı ve sağlık tesisi de bulunuyor. Herhangi bir aksi olayda acil müdahalede yapılabilmesi için sağlık tesisi önemli bir hizmettir.

Askerlerin aileleri ile görüşebilmesi için açık alan bahçe bulunuyor. Burada Cumartesi-Pazar günleri asker aileleri ile ziyaret saatleri içerisinde görüşebilir. Askerler birliğe girerken de törenle ağırlanır, Cuma günü yapılan yemin töreni ile de uğurlanıyor.

Kayıt İşlemleri

MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi’ne kayıt olabilmek için öncelikle kimlik kartı ve gerekli evraklar isteniyor. Evraklar tamamlandıysa haftanın her günü ve her saati teslim edilebilir. Kayıt esnasında askerin üstünde telefon, bilgisayar ve fotoğraf makinası gibi elektronik eşya bulunuyorsa emanet tarafından alınır. Aynı zamanda kayıt işleminde askerlere ihtiyacı olan birçok eşyayı veriyor.

Adres Bilgileri

Adres: Abdulhakhamit Caddesi, MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı

Mamak / ANKARA

Telefon: 0312 350 97 97

Faks Numarası: 0322 353 03

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.