Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Temmuz 2024

Balıkesir Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı

Balıkesir Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı

Bakım okulu ve eğitim merkezi komutanlığı askerlerin bakımının ve zırhlıların onarımının yapıldığı yerdir. Balıkesir’de de bulunan bu okul Altıeylül ilçesinde yer alıyor. Merkeze de yakın olduğu için burada askerliğini yapan bireyler fazla zorluk çekmiyor. Üstelik Balıkesir Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı askerlere pek çok sosyal imkân sunuyor.

Bu okulda askerliğinizi tamamladıysanız yemin töreninden sonra izne çıkabilirsiniz. Dağıtım yemin töreninden 10 gün önce gerçekleşir ve tüm dağıtım işlemleri bilgisayar ortamında gerçekleşir.

Balıkesir Bakım Okulu ve Eğitim Merkezinde Sunulan İmkânlar

Okul içinde askerlerin sevdikleriyle görüşebilmeleri için ankesörlü telefonlar bulunuyor. Bu telefonlardan izin olduğu takdirde rahatça sevdikleriyle görüşebilir. Bununla birlikte askerlerin para transferlerini gerçekleştirebilmeleri için PTT ATM’si ve çeşitli bankamatikler vardır. Okul içerisinde askerlerin ihtiyaçlarını giderebilmeleri için kantin bulunuyor. Kantinde bot boyası, defter, kalem ve telefon kartı gibi eşyalar satılıyor.

Araştırma yapabilmeleri ve vakit geçirebilmeleri için güvenlik tedbirleri alınmış internet bulunuyor. Ayrıca askerlerin boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için büyük bir gazino bulunuyor. Okul içerisinde kayıt işlemi için ve sonrasında askerlerin muayene olabilmeleri için sağlık tesisi bulunuyor. Balıkesir içerisinde de çeşitli hastaneler mevcut fakat askerler herhangi bir sağlık probleminde ilk olarak sağlık tesisine gidebiliyor.

Askerlerin Psikolojisi De Düşünülüyor

Balıkesir Bakım Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı içerisinde rehberlik danışma merkezi bulunuyor. Burada askerler herhangi bir problemi olduğu zaman uzman kişilerden yardım alabilir. Askerlere temel eğitim verildikten sonra yemin töreni hazırlanır. Yemin töreni genelde Cuma gününe denk gelir.

Askerlerin boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için büyük bir top sahası bulunuyor. Burada belirli saatler içerisinde top oynayabiliyorlar. Bununla beraber Cumartesi ve Pazar günlerine özel askerlerin aileleri ile görüşebilmesi için büyük bir açık alan bulunuyor.

Balıkesir Bakım Okulu ve Eğitimi Kayıt

Kayıt aşamasında askerlere ihtiyaç duyabilecekleri tüm eşyalar veriliyor. Bu eşyalardan birkaçı diş macunu, kıyafet, havlu, şampuan, sabun, spor ayakkabı, terlik ve pijamadır. Eğitim kıyafetleri askerler tarafından denenir ve eğer olmadıysa yenisi verilir. Askeri birliğe girildiği vakit kişi törenle karşılanır.

Kayıt kabul işlemi için bazı gerekli evraklara ve nüfus cüzdanına ihtiyaç duyulur. Kayıt esnasında askerlerin elinde cep telefonu, bilgisayar, fotoğraf makinası ve başka elektronik cihazlar varsa alınır ve emanete bırakılır.

Adres ve İletişim

Adres: Balıkesir, Manisa Yolu

Telefon Numarası: 0266 221 20 00

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.