Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024

5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı Kastamonu

5.  Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı Kastamonu

Kastamonu 5. Jandarma Eğitim Komutanlığı, Kastamonu il merkezine yaklaşık 10 km mesafededir.

Genel Bilgiler

Hititler Dönemi’nden bu yana pek çok uygarlığın yerleşim yeri olan Kastamonu şehri, arkeolojik buluntularıyla da arkeologların ilgisini çeken bir mekandır. Karadeniz sahil şeridinde yer alır, ve hem ılıman ve yağışlı, hem de kurak ve soğuk bir iklime ev sahipliği yapar. askerlik.gen.tr Ilgaz Dağları ve Küre Dağları’nın eteğinde bulunur. Şehirde başlıca ilgi çeken mekanlar; Kastamonu Kalesi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, ve El Sanatları Atölyesidir. Kastamonu’nun yöresel mutfağı da oldukça zengindir. Biryan kebabı, çekme helvası ve mıhlama, en ünlü yemekleridir.

Ulaşım

Şehirlerarası otobüsle ulaşım sağlayan aileler, erler ve erbaşlar; halk otobüsleri, taksiler ve Gölköy, Emirler, Şeker köyleri minibüsleri ile komutanlığa ulaşabilir. Özel araç sahipleri ise, Daday İlçesi karayoluna girerek komutanlık tabelasını takip ettikleri takdirde ulaşım sağlayabilirler.

Komutanlıktaki İmkanlar

Acemi erlerin komutanlıkta bulundukları süre içinde yararlanabilecekleri her türlü imkan bulunur. 9 Adet kantin, 1 adet büfe, internet cafe, halı saha, spor salonu, bilardo salonu, kütüphane, gazino gibi mekanlar bulunmaktadır. Sağlık ihtiyaçları için ise 1. Basamak Muayene Merkezi, ve Rehberlik Danışma Merkezi’nden yararlanabilirler.

İletişim Bilgileri:

Posta Adresi: 5. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı … Tabur Komutanlığı … Bölük Komutanlığı / Kastamonu

Birlik İrtibat Telefonları:

5. Jandarma E. A. K. :  0 366 215 24 62 – 67

Alo Mehmetçik Hattı: 0 366 215 13 47

Şehirlerarası Ulaşım Bilgileri:

Ulusoy: 0 366 213 00 40

Kamil Koç: 0 366 362 23 00

Metro Turizm: 0 366 215 45 45

Kastamonu Özlem Turizm: 0 366 215 48 48

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Mahmutsami B*** dedi ki:

    Beyler öncelikle hayırlı teskereler.2ay önce acemi birliğimi kastamonu 5.jandarma eğitim alay komutanlıpı GÖLKÖY’de yaptım ve oraya düşenler çoooook ama cooooooooooook şanslı kim ne derse desin aldırmayın gercekten müthiş bir yer keşke orda yapsaydım askerliğimi devrecilik denilen birşey yok zaten üst devre yoj orada sadece 1.taburda var usta askerler onlarıda zaten görmüyosun bile aranızda baya mesafe var zaten kısa kesicem suanda ankaradayım 8.bölüğe düşerseniz yaşadınız komutanlar müthişşşşşşş agaa müthişşş ilk günler sıkılırsınız ama usta birliğine gelince orayı cok ararsınız ve MEHMET K**** komutanımız vardı ADAMIN KRALIIIIIII BEN BABAMI BİLE BUKADAR SEVMEMİŞTİM hakkımı binlerce kez son damla kanıma kadar helal ediyorum ve cooook şanslısınız beyler hayırlı teskereler ATARSA 242

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.