Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2024

3’üncü Piyade Eğitim Tugayı 58’inci Piyade Alay Komutanlığı-Burdur

3’üncü Piyade Eğitim Tugayı 58’inci Piyade Alay Komutanlığı-Burdur

3. Piyade Eğitim Tugayı 58. Piyade Alay Komutanlığı Burdur’da bulunuyor. Burada askerlik yapan gençlere önemli olanaklar sunuluyor. Acemi erlere kayıt esnasında gerekli olan bütün malzemeler teslim edilir. Eğitim için kendilerine sunulan giysileri, botları kendilerinin denemeleri sonucunda verilir. Uygun olmayan ürünler ise değiştirilerek kendilerine uygun olan giysiler teslim edilir. İhtiyaç duyulan berber ve terzi de kışla içerisinde bulunuyor. Görev yapmakta olan kabul merkezi hafta sonları ve resmi tatil günlerinde çalışmıyor. Bunların dışında gidilen her zaman kayıt kabul de işlemler yapılır. Gerekli olan işlerin hepsi o gün bitirilerek kişilerin diğer güne hazırlık yapması sağlanır. Bu sayede askerler ilk günlerine zinde başlarlar. Aynı zaman da askerlere geç kalmamaları da bildirilir. İlk başlandığı zaman karşılama işlemi tören ile yapılır. Uğurlama işlemi ise yemin töreni ile yapılır.

Birliğin Konumu

3’üncü Piyade Eğitim Tugayı 58’inci Piyade Alay Komutanlığı, Burdur’da yer alır. Burdur, bölge olarak Akdeniz Bölgesi’nde yer alır. Akdeniz Bölgesi’nin iç kısımlarında yer alan Burdur’da göller yöresi olarak bilinen kısımda bulunur. Bölgede bulunan mermer ocağı ekonomiye büyük oranda katkı sağlar. Hızlı bir şekilde sanayileşme yolunda bulunur. Kışın soğuk ve yağışlı bir iklim görülür. Yazın ise kurak ve sıcak bir iklim gözlenir. Senelik olarak görülen yağışların büyük orandaki bir kısmı kar ya da yağmur şeklinde görülür. Ormanları dağınık alanlar da yer alır. Aynı zaman da dik yamaçlarda bulunur.

Sunulan İmkânlar Nelerdir?

Kışla içerisinde askerlere sunulan bazı imkânlar vardır. Bu imkânlardan ilki askerlerin aileleri ile görüşmelerini sağlamak amacı ile yer alan ankesör telefonlardır. Aynı zaman da askerlerin banka işlemlerini halledebilmeleri için bankamatikler yer alır. Askerlerin zorlanmadan posta işlemlerini yapabilmeleri amacı ile PTT şubesi de yer alır. Askerlere sosyal tesis imkânları da sunulur. Kışlanın içerisinde ihtiyaç duyulan eşyaların bulunması için kantin şubesi yer alır. Askerlere tanınan dinlenme süreçleri içerisinde er ve erbaş gazinoları yer alır.

Sağlık İmkânları Nelerdir?

Kayıt kabul işlemlerinin yapıldığı sırada sağlık ile ilgili bilgilendirmelerin yapılması ve aynı zamanda askerlerin tedavilerinin yapılması amacı ile kışlada 1’inci Basamak Muayene Merkezi bulunur. Gerekli olması durumlarında askerlerin Isparta Askeri Hastane ve Burdur Devlet Hastanesine sevk işlemleri yapılır. Sağlık imkânlarının yanı sıra askerlere tanınan rehberlik ve danışma hizmetleri de bulunur. Bu hizmet sayesinde sorunlara kolaylıkla çözüm bulunabilir. Kişiler işinde uzman olan kişilerdir.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Nelerdir?

Eğitimin bitmesinin ardından gelen Cuma günü yemin töreni yapılır. Yemin törenine askerlerin aileleri de davet edilir. Aynı zaman da hafta içi her saat, cumartesi ve Pazar günleri ise bazı saatlerde ziyaretçiler için ayrılmış olan alanlarda görüşme işlemleri yapılır. Askerlerin hafta sonlarında izin süreleri içerisinde vakit geçirmeleri sağlayacak spor tesisleri bulunur.

Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Kara ve hava yolu ile ulaşım imkanı vardır. Kara yolu ile sağlanacak olan ulaşımın ardından otogar ile birlik arasındaki mesafe beş kilometredir. Bu ulaşım için halk otobüsünün ya da taksinin kullanılması mümkündür. Bölgeye hava yolu ile ulaşım da mümkündür. Ancak Isparta ya da Antalya havaalanına iniş sağlandıktan sonra yolculuğun devamının otobüs ile sağlanması gerekir. Isparta havaalanı ile olan uzaklık otuz beş kilometredir. Antalya havaalanı ile arada bulunan uzaklık ise yüz kırk kilometredir.

İletişim Bilgileri Nelerdir?

Kışlanın açık adresi, 58’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı Merkez-Burdur şeklindedir. Gerekli olması durumunda kullanılabilecek olan telefon numarası 0248 233 13 57-58-59 şeklindedir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.