Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Haziran 2024

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı İzmir Narlıdere

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı İzmir Narlıdere

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı İzmir / Narlıdere ilçesinde bulunan bir birliktir. Burada gerekli askeri eğitimler verilir ve tüm askerler gelirken törenle karşılanır, yemin töreniyle uğurlanır. İzmir’in neredeyse merkezinde bulunan bu okul askerlere fazla zorluk yaşatmaz. Sosyal imkanları ve ulaşım rahatlığı bakımından da pek çok avantajı bulunuyor.

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Ulaşım

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na kara yolu, deniz yolu ve demir yolu ile ulaşım sağlanabiliyor. Şehirlerarası otobüs, servisler ve taksi ile okula kara yolu üzerinden ulaşım sağlanabilir. Demir yolunu kullanmak da oldukça yaygındır. İstanbul, Ankara, Denizli ve Aydın illerinden düzenli olarak İzmir’e tren seferleri düzenleniyor.

Havalimanından okula Havaş otobüsleri ve taksi ile gitmek mümkün. Havalimanına ortalama 18 kilometre olan okula gitmek fazla vakit almıyor. İstanbul’dan İzmir’e deniz yolundan gitmek de mümkün.

Farklı İmkanlar Sunuluyor

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda askerlere çeşitli sosyal aktiviteler sunuluyor. Bunlardan biri top sahasıdır. Boş vakitlerde askerler top sahasında vakit geçirebileceği gibi internet içeren bilgisayarlarda ve gazinoda da vakit geçirebilirler. Askerlerin aileleri ile görüşebilmeleri için de açık mesire alanı bulunuyor.

Para transferlerinin gerçekleşebilmesi için kışla içerisinde PTT ATM bulunuyor. Buradan 7/24 para transferi gerçekleşebilir. Askerlerin aileleri ile görüşebilmeleri için ankesörlü telefonlar bulunuyor. Bu telefonlardan telefon kartı ile görüşme sağlanabilir.

Kişisel Hizmetler De Veriliyor

Askerlerin hastalık ve yaralanma gibi durumlarda müdahale edilebilmeleri için askeriye içinde sağlık tesisi bulunuyor. Ufak tefek problemlerde şehir hastanelerine gitmek yerine ilk müdahale burada yapılıyor. Bununla beraber askerlerin konuşup rahatlayabilmeleri için rehberlik ve danışmanlık bürosu bulunuyor.

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı içerisinde temel ihtiyaçların karşılanabilmesi için kantin bulunuyor. Kantinden telefon kartı, bot boyası, yiyecek-içecek ve defter kalem alabilmek mümkün.

Kayıt İşlemi

İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na kayıt olabilmek için gerekli evraklara ve nüfus cüzdanına gerek duyulur. Bu evraklar tamamlanmadığı sürece kayıt yapılamaz. Kayıt işleminin günü ve saati yoktur haftanın her günü kayıt yapılır. Kayıt esnasında askerlerin üstünde varsa telefon, bilgisayar, fotoğraf makinesi vb ürünler alınır.

Askerlere kayıt yapılırken beden ölçülerine göre askeri kıyafet, eşofman, hırka, bot, havlu, diş fırçası ve iç çamaşırı gibi ihtiyaç malzemeleri verilir.

İletişim Bilgileri

Adres: İstihkam Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Narlıdere / İZMİİR

Telefon Numarası: 0232 238 38 68

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.