Web sitemize hoşgeldiniz, 23 Haziran 2024

1. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ( Aydın )

1. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ( Aydın )

Komutanlık, Aydın kent merkezine oldukça yakın bir bölgede bulunmaktadır. Aydın’a ulaşım karayolu ya da demiryolu ile sağlanır. Hava ulaşımı, İzmir Adnan Menderes Havaalanı üzerinden sağlanabilir.

Aydın’a ulaştıktan sonra, otobüs terminalinden veya tren garından; halk otobüsleri ya da taksilerle komutanlığa ulaşılabilir.

Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı içerisinde, acemi erler için pek çok sosyal olanak sağlanmıştır. askerlik.gen.tr Bunların içinde; taze yiyecek ve içecekler, askeri ve sivil malzemeler, temizlik malzemeleri gibi eşyaların satıldığı kantin bölümleri, ankesörlü telefonlar, internet cafe, kütüphane gibi imkanlar vardır. Ayrıca yatakhane, banyo kabinleri ve televizyon gibi imkanlar da sağlanır.

Yaklaşık 950 bin nüfusa sahip olan kentin eski adı ‘Aydın Güzelhisar’dır; ve ilk olarak ‘Traklar’ tarafından kurulmuş, Tralles olarak adlandırılmıştır. 1923 yılından beri il konumundadır. Ege Denizi’nin kıyısında bulunan Aydın, İzmir’in güneyinde yer alır. Şehirde ılıman bir iklim hakimdir.

Komutanlık İletişim Bilgileri:

Posta Adresi: 1. Jandarma Tabur Eğitim Tabur Komutanlığı … Bölük Komutanlığı / Aydın

Telefon Numaraları:

1’inci Bölük:  0 256 214 79 67-0 256 213 96 80

2’nci Bölük:  0 256 213 24 78-0 256 213 40 32

3’üncü Bölük:  0256 213 55 01-0 256 213 42 99

4’üncü Bölük:  0 256 213 35 67-0 256 214 21 85

AİLE İLETİŞİM MERKEZİ:  0 256 213 40 02

 

Banka hizmetleri, kışlada bulunan Garanti Bankası ATM’si tarafından sağlanır.

Sağlık sorunu yaşamaları durumunda, erlerin başvurabileceği 1. Basamak Muayene Merkezi ve Rehberlik – Danışma Merkezi de kışlada bulunur.

Aydın’ı tanırken yapılabilecek diğer aktiviteler ise; ünlü kulak çorbası, kuyu tandırı ve yuvarlama yemeklerini tatmak, el yapımı hediyelik eşyalardan satın almak, Aphrodisias antik kenti ile Didyma Apollon tapınağını ziyaret etmektir.

 

Güncelleme

Jandarma Genel Komutanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı bir kolluk kuvvetidir. Türkiye’de iç güvenliğin sağlanması için bazı bölgelerde Emniyet Genel Müdürlüğü görev yaparken, ülkemizin bazı şehirleri ve bazı bölgelerinde ise Jandarma Genel Komutanlığı’na bağlı jandarmalar iç güvenliği sağlamak ile görevlidir. İşte bu jandarma kuvvetlerinin de kendi içerisinde sınıflandırmaları vardır. Örnek vermek gerekirse jandarma komandolar genellikle sınır güvenliğinde görev alırken jandarma timleri ise iç bölgelerdeki daha çok köylerdeki asayişi sağlamak ile görevlidir.

Aydın’daki 1. Jandarma Er Eğitim Taburu’nda eğitilen jandarmalar ise turizm jandarması olarak usta askerlik görevlerini yerine getirirler. Turizm jandarmaları, adından da anlaşılabileceği gibi turistik beldelerde görev yapan askerlerdir. Aydın ili, tarihi bir şehir olmasının yanı sıra günümüzde turistlerin de büyük rağbet gösterdiği bir turizm kentidir. Aydın ilinin merkezinde bulunan 1. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı’na birçok ulaşım aracı ile ulaşabilmek mümkündür.

Ulaşım Bilgileri

Aydın’ın şehir merkezine oldukça yakın bir konumda inşa edilmiş olan 1. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı’nda acemi erlik görevini yapmak için dağıtılan askerlerin Aydın şehir merkezine ulaşmalarının ardından birliğe teslim olmaları sadece 10 dakikalarını alır.

Aydın’daki 1. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı’na karayolunda özel araç ile seyahat ederek ve otobüs vasıtası ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca İzmir’den Aydın’a direkt tren seferleri de düzenlenmektedir.

Özel Araç ile Ulaşım: Ege Bölgesi’nin önemli kentlerinden biri olan Aydın’a araç ile gitmek için İstanbul’dan 603 kilometre, Ankara’dan 542 kilometre, İzmir’den 180 kilometre, Kocaeli’nden 592 kilometre, Antalya’dan 294 kilometre ve Konya’dan 470 kilometrelik bir yol kat etmeniz gerekir.

Otobüs ile Ulaşım: Aydın’a ülkenin hemen her ilinden otobüs seferi bulmak mümkündür. Merkezi birkaç şehirden Aydın’a otobüs ile yolculuğun ne kadar süreceğine örnek vermek gerekirse, Ankara’dan 9, İstanbul’dan 11, İzmir’den 1 buçuk, Erzurum’dan 21 ve Sivas’tan 16 saattir. Otogara indikten sonra bölgedeki taksiler veya otobüsler ile direkt komutanlığa gidilebiliyor. Otogar ve otobüs yolculuğu ile ilgili bilgi almak için aşağıdaki irtibat numarasından yetkililere ulaşabilirler.

Aydın Otogar İrtibat Numarası: 0256 212 50 50

Tren ile Ulaşım: Günümüzde hızlı trenlerin hizmete başlaması ile eski trenlerin kullanımı gittikçe azalmaktadır. Ancak yakın mesafelerde daha ucuz olmaları nedeni ile tren tercih edilebilir. Askerlik görevini Aydın’da yapacak olanlar, İzmir’den hareket eden trenlere binerek Aydın il merkezine kolaylıkla gelebilirler. İzmir ile Aydın arasındaki mesafeyi tren ile yaklaşık 3 buçuk saatte kat edebilirsiniz.

Bilet satın almak veya trenle alakalı sorularınıza cevap bulmak için aşağıdaki irtibat numarası ile iletişim kurabilirsiniz.

Aydın TCDD Telefon Numarası: 0256 225 18 24

İzmir TCDD Telefon Numarası: 0232 484 86 38

TCDD Müşteri Hizmetleri: 444 82 33

Birçok acemi askerlerin eğitim gördüğü birlikte olduğu gibi acemi askerlerin teslim dönemlerinde 1. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı’na bağlı inzibatlar, tren garları, otogarların çevresinde ve şehir merkezlerinde devriye atmaktadır. Şehre ulaştığınızda inzibat ile karşılaşırsanız, askerlik belgenizi teslim ederek sizi birliğe götürmelerini isteyebilirsiniz. Eğer bir inzibat ile karşılaşmazsanız, şehrin bulunduğunuz bölgesinde minibüsler vasıtası ile eğitim göreceğiniz birliğe kolaylıkla gidebilirsiniz.

 1. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı İletişim Bilgileri

Adres: Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Merkez/Aydın

1’inci Bölük: 0256 214 79 67 / 0256 213 96 80

2’nci Bölük: 0256 213 24 78 / 0256 213 40 32

3’üncü Bölük: 0256 213 55 01 / 0256 213 42 99

4’üncü Bölük: 0256 213 35 67 / 0256 214 21 85

Aile İletişim Merkezi: 0256 213 40 02

 1. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı Hakkında Bilgiler

Askerliğin başlangıcı olarak kabul edilen acemi birliği, birçok şeyin öğrenildiği ve öğretildiği bir kurumdur. Birliğe teslim olan kişi, birlikte eğitim alacağına dair evrakın yanı sıra resimli nüfus cüzdanı ile beraber teslim olmalıdır. Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günler dahil kabul kayıt görevini yerine getiren kayıt kabul merkezlerinde tüm askerler tepeden tırnağa aranmaktadır.

En ince ayrıntıya kadar aranan askerlerin üzerinde, fotoğraf makinesi, radyo, usb bellek, ses kaydı yapan elektronik malzeme, kesici ve delici madde, yiyecek ve içecek bulunduğunda, geri verilmemek üzere el konulmaktadır. Üzerinde cep telefonu bulunanlar, telefonlarını bir tutanak karşılığında nizamiyeye teslim edebilir ve birlikten tamamen ayrılırken aynı belge ile geri alabilirler.

Türk Silahlı Kuvvetleri, bütün personeller için olduğu gibi erler için de bir kıyafet yönetmeliği uygulamaktadır. Bu nedenle er ve erbaşların giyeceği kıyafetler önceden belirlenmiş ve birliğe yeni teslim olan erlere de bu kıyafetler verilmektedir. Askeri kamuflaj ve bot, spor ayakkabısı, eşofman takımı, parka, bere, eldiven, palaska gibi giyim malzemelerinin yanı sıra diş macunu, diş fırçası, kirli ve temiz kıyafet torbası da tüm askerlere ayrı ayrı teslim edilir.

 1. Jandarma Er Eğitim Tabur Komutanlığı’nda görev yapan askerlerin ihtiyaçlarının karşılanması adına, birlik içerisindeki Garanti Bankası bankamatikleri ve PTT şubesi hizmet veriyor. Askerler, eğitim zamanlarının haricinde isterlerse aileleri ve sevdikleri ile telefonla irtibat kurabilirler. Asker sayısının fazla olduğu düşünüldüğünde, birlik içerisinde tam 53 tane ankesörlü telefon konuşlandırılmıştır. Yiyecek ve içecek ihtiyaçlarının yanı sıra kıyafet de alınabilen kantinler de günün belli saatlerinde askerlere hizmet verir. Er ve erbaş gazinosu, tüm er ve erbaşların yemek yeme ve dinlenme ihtiyaçları için sabahın erken saatlerinden akşam yat saatine kadar açık tutulur.

Sosyal ve Diğer Faaliyetler

Askeri birlik içerisinde bulunan sağlık tesisi, yeni teslim olan acemi erlerin kontrolden geçirilmesinin yanı sıra tüm eğitimleri boyunca onların sağlık ihtiyaçları için de çalışmaya devam eder. En ufak rahatsızlığın dahi dikkatle tetkik edildiği bu sağlık merkezinin yetersiz kaldığı durumlarda, askerleri diğer hastanelere sevk etme yetkisi bulunmaktadır.

Rehberlik ve danışma merkezleri, eğitim alan askerlerin adaptasyon problemlerini gidermek ve akıllarında oluşan sorulara cevap vermek için profesyonel kadrosu ile çalışmaya devam eder.

Acemi askerlerin boş vakitlerini değerlendirmeleri için birlik içerisinde bir kütüphane ve 27 bilgisayarlı bir internet odası bulunmaktadır.

Yemin töreni için ailesini davet etmek isteyen erlere daha önceden törenin yapılacağı tarih bildirilmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri, bu törene katan aileler için hazırlıklar yaparken özel gösteriler de sunmaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. Ramo dedi ki:

  15 Eylülde teslim olacak varsa ulaşsın 554 148 0018 arayarak yada sms atarak

 2. Aykut dedi ki:

  Nisan var mı 2021?

  1. eyüp dedi ki:

   nisan 21 yazıyordu fakat yer belli olunca haziran yazdı

  2. muhammet dedi ki:

   mayıs var

 3. SELİM dedi ki:

  arkadaşlar 21 ocakta aydın 1.jandarmaya teslim olucaklar ulaşsın bana istanbuldan gidicem.

  1. Hasan dedi ki:

   Whatsap grubu varsa ekler misin kardeşim 05386860584

 4. SELİM dedi ki:

  arkadaşlar 21 ocakta teslim olucak varmı ulaşsın bana

  1. Hasan dedi ki:

   Ben 22 Ocak’ta teslim olacam

   1. Hasan dedi ki:

    Whatsap grubu varsa ekler misin kardeşim 05386860584

 5. Bekir dedi ki:

  Bedelli 4 celp gidecegim. Daha önce gidenler görüşlerini paylasirlarsa memnun oluruz.

 6. isa dedi ki:

  Bende erzurum dan 28,09,2019 tarihinde Aydın yolcusuyum.

 7. Fatih Aytekin dedi ki:

  Bedelli Askerlik 3. Celp AYDIN / MERKEZ WhatsApp Grubu => https://chat.whatsapp.com/GF1RYXhbR4V5pZC7sScaA3

  1. Süleyman dedi ki:

   05438186765
   3. Celp dönemi bedelli wp grubuna alırmısınız benide

  2. Engin dedi ki:

   Orda misiniz guruba nden girilmiyor guruba alır mısınız 05448666932

  3. Gokhan dedi ki:

   Bende aydina gidecem 4.celp nasil gecti

  4. Gokhan dedi ki:

   Aydına bende gidecem 4.celpnasil gecti

 8. Ferhat dedi ki:

  98/3 siirt ten geliyorum

 9. Yahya dedi ki:

  Aydın jandarma b grubu gidecek olan var mi

  1. Mustafa dedi ki:

   Var kardeşim

  2. Mustafa dedi ki:

   05469124058 eklermisin gruba kardeşim Ankara. Dan geleceğim

  3. Ömer dedi ki:

   3b geliyorum aynı mı

 10. Yahya dedi ki:

  https://chat.whatsapp.com/0Zsv5CN0YzpBUcx6hy71r1 Aydın 1.jandarma 98/3 b grubu watsapp grubumuz katılmak isteyenler linkten katılabilirler

  1. Furkan dedi ki:

   Kardesim bende b grubuyum wp grubu varsa ekleyin 05392818807

 11. ramazan dedi ki:

  Bugün saat sabah 6.45 te isparta aydin otobüsün var bugün teslim olacağım d.k gitmek avantajdır diyorlar bakalım öyle mi değil mi

 12. AHMET dedi ki:

  BENDE 28 TEMMUZDA TESLİM OLACAĞIM

 13. Bekir Arıcı dedi ki:

  Selamin Aleykum ben Bekir samsundan gelicem 28 inde teslim olucam wp gurubu yada ayni gun gidecekler eklesin
  05456838555

 14. ensar dedi ki:

  11 eylülde teslim olacağım b grubu gidiyorum bende varmı eylül teslim olcak ?

  1. Enes dedi ki:

   Kardeş bende 11 eylül nerelisin

   1. ensar dedi ki:

    adapazarlıyım ben kardeş

    1. halil dedi ki:

     kardeşim bende kocaeli kandıralıyım 11 eylülde teslim olucam

     1. ensar dedi ki:

      no ver gruba ekliyelim kardeşim

     2. Oktay dedi ki:

      Var kardesim bende gidicm b grubu kandiradada universite okdum bu sene mezun oldum 05387864734

    2. Gazanfer dedi ki:

     Kardeşim bende sakaryalıyım 11 eylülde teslim olucam wp grubu var mı ? No: 0555 016 87 70

     1. Ömer dedi ki:

      Selamünaleyküm bende eylül 11 teslim wp grubu varsa benide eklermisiniz kardeşim 05362139323

  2. Ferhat dedi ki:

   Gardasim bende sivas’dan gelecem aynı zamanda gidiyoruz
   05318890411

  3. Doğukan dedi ki:

   Ben varım kardeşim

   1. Doğukan dedi ki:

    11 Eylülde gidiyorum bnde grup kuralım isterseniz arkadaşlar varsa ekleyedebilirsiniz 05346003564

 15. Batu dedi ki:

  27 temmuz teslim oluyorum Sakaryadan geliyorum 🙂

 16. Ramazan dedi ki:

  Arkadaslar bende ayin 27 sinde teslim olucam izmirden aydina gecicem allah yardimcimiz olsun facebook. Ramazan Ezgin ulasabilirsiniz instagram ezgin.kuaför

 17. Kani dedi ki:

  Arkadaşlar 27 temmuzda teslim olacam nasıl bir yer bilgi verir misiniz

  1. Ramazan dedi ki:

   Bende 27 temmuzda teslim oluyorum

 18. Can dedi ki:

  98\2 b 11 temmuzda teslim oluyorum
  instagram: cancebelli ekleyin kardeşlerim izmirden geliyorum bende

  1. Kadir dedi ki:

   Kardesim bende Perşembe günü teslim oluyorum

 19. BarisOzdil dedi ki:

  98)2 b grubuyum 11 temmuz teslim Ankara dan geliyorum giden varsa yoldaş olalım 05343865624

  1. BarisOzdil dedi ki:

   9 temmuz saat 23:00 Ulusoy turizm bilet aldım

  2. james dedi ki:

   kardeş senin celp dönemin ağustos mu?Eğer ağustos ise nasıl oluyor da 11 temmuz da gidiyorsun?Benim ki ağustos celbi b grubu eylül de gideceğim.

 20. Ridvan dedi ki:

  98/2 b grubuyum instagram rcaktoofficiall
  Yazin

 21. Cihad dedi ki:

  98/2
  9-10temmuz teslim İstanbul simdiden hayırlı teskereler

  1. Emre dedi ki:

   İstanbul neresinden bende istanbuldan

   1. Murat dedi ki:

    27 aralıkta teslimolan varmı
    Varsa dünün 05385514634

  2. Davut ÖZBEK dedi ki:

   Arkadaşlar daha açıklanmadı değil mi yeni sevk tarihleri

 22. Tunç Tepedeldiren dedi ki:

  98/2 B grubu 9-10 Temmuz Teslim.
  İzmir Karşıyaka’dan Tunç .
  Tum kardeşlerime şimdiden hayırlı testereler.

 23. volkan dedi ki:

  98/2 aydin jandarma tugayi oraya gitcekler varsa bana whatsapp tan yazsin 545 640 16 90

 24. GÜNGÖR CİHANGİR dedi ki:

  Bende Trabzon’dan gidiyorum Allah izin ederse 98/2 B grubu acemi birliği hepimizin hakkında hayırlısı olsun kardeşlerim

  1. GÜNGÖR CİHANGİR dedi ki:

   g.cihangir61 İnstagram hesabından ulaşabilirsiniz

 25. Fatih su dedi ki:

  18 haziranda teslim oluyorum. İrtibat kurabilirsiniz 0533 911 1064

  1. Hasan Urhan Erzurum dedi ki:

   Selamün aleyküm kardeşim bende 18 Haziran’da teslim olucam
   05436179428

  2. Davut Özbek dedi ki:

   Kardeş bende 18 Haziran’dı mesaj geldi seçim nedeniyle ertelendi diye sana da geldi mi mesaj

   1. Cihad dedi ki:

    Aynen kardes bana da geldi. 1-10 temmuz arası başvuru yapicam

 26. Salih dedi ki:

  Beyler Mayıs 5te teslim olucam ve acemilik süresinin kaç gün olduğuna dair bi bilgi bulamadım yani buldum da çok eski 6 7 yıl önce 75 günmüş şuanda da öyle mi bilgisi olan varsa bilgilendirirse teşekkür ederim instagram salih.acrr

 27. Fatih dedi ki:

  18 haziranda gidiyorum arkadaşlar, ulaşmak isteyen ‘fatihakpnr’ ınstagram hesabını eklesin istanbul Beykozdan sevgilerle..

 28. Kıvanç yıldız dedi ki:

  Selamın aleyküm arkadaşlar 15 Mart’ta teslim olacağım Karabük’ten İzmir’e İzmir’den Aydın’a geçeceğim

  Beraber teslim olalım diyen arkadaşlar varsa 0545 473 35 37 arayabilirler

 29. Ahmet ertürk dedi ki:

  98/1 b grubu hatay kırıkhandan gidiyorum 1.jandarma eğitim taburuna varsa hataydan giden numaram 05349335123 ulaşsın bana yoldaşlık ederiz 13 mart teslim

  1. Ramazan dedi ki:

   Bende devre kaybı olarak gidiyorum benim teslim 15 reis bi yanlisin olmasın

 30. CEM dedi ki:

  İSTANBUL/PENDİK 98/1 DEVRE KAYBI OLARAK GİDİYORUM MART 13 TESLİM GİDİCEK OLANLARLA HABERLEŞELİM İNSTGRAM : cemcekem

  1. MEMET dedi ki:

   OSMANİYE 98/1 BENDE 13 MARTTA GİDİYORUM KARDEŞ

 31. İlyas dedi ki:

  Martta gidicek olan varmı 2.ci grup gidiyorum kocaeliden gidicem instagram: ilyasartannn

  1. Serkan dedi ki:

   Bende martta 2 grup kardeşim serkan isim nerden gidicen

  2. Baki dedi ki:

   Bende martta gidiyorumq arkadasim.mersinden.13 ordayim .haberleslim.durakbaki istegram

  3. Berat dedi ki:

   Bende 13 ne oradayım ede maraştan haberleşelim

   1. Mehmet dedi ki:

    Ede bende 13 üne ordayım Maraştan

  4. murat dedi ki:

   haberleşelim beyler bende istanbuldan gidiyorum
   instagram: muratsekerrr

 32. TAYFUN KIVRAK dedi ki:

  96/1 devre kaybı aydın jandarma manisa’dan gelıyorum 31 ocak teslım olucam haberlesmek ısteyen
  instgram mesaj atabılır. ınsta: tayfun4510

 33. mahsum dedi ki:

  arkadaşlar bendr aydin tabur jandarma dövme var bi sıkıntı olurmu acaba

  1. TAYFUN KIVRAK dedi ki:

   kardes bende aynı yere gelıyorum 31 teslım bende de 10 kadar dovme var kafaya takma hayırlısı de gır ıcerıye

 34. İbrahim dedi ki:

  Kardeşim bende ayın 2 de teslim olacam diyarbakırdan gidecem

  1. ENES dedi ki:

   BENBDE AYIN 2 SİNDE TESLİM OLACAM GAZİANTEP DEN GİDİCEM ins: enes.krkgz

 35. Hayati dedi ki:

  94-1 şubatın 2 sinde birliğe teslim olucam. Aynı tarihte olan varsa ankaradan ayın 1 inde beraber gidelim

  1. Mustafa dedi ki:

   Ankara’nın neresi

 36. Tunahn dedi ki:

  SelamunAleyküm herkese Kahramanmaraş 97/4 Grubu 16 aralıkta çıkıyorum maraştan arkadaşlar Herşeyin Hayırlısı bende normal jandarma er im.

 37. mustafa dedi ki:

  gelin de görün ebenizinkini

 38. Mahsum dedi ki:

  97-4 aralikta gidiyorum bende memleket muş

  1. Yusuf dedi ki:

   Krdes bende aralik 16 teslim tarihim aydin 1.jandarma

 39. kenan dedi ki:

  97/4 aydın merkez ayın 30 ordaym gidecek olan arkadaşlar instgramdan yazssn beraber gideriz kenan_arass

  1. kenan dedi ki:

   diyarbakırdan gidiyorum

   1. İbrahim dedi ki:

    Bende Batman’dan gidiyorum

   2. İbrahim dedi ki:

    Kardeşim bende diyarbakırdan gidicem

  2. Yusuf deniz kula dedi ki:

   Bnde ordaym kardesim goruselim

 40. Bahattin dedi ki:

  Haftaya ordayım hayırlısıyla 97/4 istanbul anadolu yakasından gidicek varsa bana yazsın instagramdan ayın 29 unda bincem ona göre yazın (bhttnkaya kullanıcı adı )

  1. Muhammed mustafa kuş dedi ki:

   İnşallah gidiyoruz aydına

 41. cem dedi ki:

  aydin 1.jandarma tabur komutanligina dusdum kisa donem benimkisi ama polislik var gelemicem herkese hayirli tezkereler..

  1. Yunus dedi ki:

   Askerlik durum belgesi istiyorlar polislik için. Ben kasımın 1 inde teslim olmam lazım 10 undada polislik mülakatı var ne yapmam lazım

 42. murat dedi ki:

  97/4 olarak kalkıyorum 2 b gurubu aralık 13 te gidiyorum usta birliği genelikle nereye çıkıyor bilgisi olan varmı ?

  1. REZAN dedi ki:

   kral bende 97 4 aralıkta oraya gidiyom çok sordum soruşturdum birçok rütbeli tadığım var konuştumen güzel askerlik sana denk gelmiş diyolar eger herhani bi sorunun yoksa kesinlikle batıda usta birliğin diyolar

   1. Ramazan dedi ki:

    Kardeş nerden gidiyorsunuz bende 97/4 B aralıkta gidiyorum

    1. REZAN dedi ki:

     Diyarbakır

  2. Yunu akkuş dedi ki:

   Kardeş ben de b gurubundayım 13 aralık teslim olucam tekirdağ dan gelicem.sen nerelisin?

   1. REZAN dedi ki:

    Diyarbakır isterseniz instagramdan ulasabilirsiniz bana hem tanismis oluruz kardes kardes takiliriz orda @rezanyksl

   2. Yücel dedi ki:

    Kardeşim bnde Konya’dan gelcem 15 veya 16 da teslim olcam

    1. Yusuf dedi ki:

     Krdes benimde 16 aralik teslim

     1. Burhan dedi ki:

      16 aralik aydin teslimim Isim Burhan
      05536179724
      Instagram @burhaneymir

 43. Mucahit Akça dedi ki:

  97/3 B gurubuyum acemi birlik aydın bnde

  1. murat dedi ki:

   usta birliği nereey çıkıyor genelde kardeşim ?

  2. Yunus dedi ki:

   Benim hem acemi hem Usta birliği aydına çıktı.

 44. rahim dedi ki:

  Aydın 1 jandarma eğitim tuburu ağustosda oradayım

  1. Cüneyt Aydın dedi ki:

   Rahim kardeş. Uzun dönem mi? Yoksa kısa dönem mi

   1. rahim dedi ki:

    uzun dönem işte acemi birliğim oraya cıkıtı işte a grubu olarak yarın biniyorum allah izin verirse

 45. rıza çilek dedi ki:

  Aydin 1. Jandarma tabur komutanligina giden varsa bana ulassin 05413372957 97/3 b grubu yani 2. Grub

  1. mazlum dedi ki:

   Nerelisin Kardeşimm ?

  2. mehmet emin dedi ki:

   hayırlı tezkereler tertip bende 97-3 b grubu

  3. Yasar sozak dedi ki:

   B grubuyum bende

 46. Zeki dedi ki:

  Hepsini doğuya gönderiliyor. Üstelik gitmeyeceksiniz diye yanlış bilgi veriyorlar

 47. kadir dedi ki:

  furkan bilecik doğuya çalışıyor tunceli diyarbakır siirt hatay agrı kars adıyaman ş.urfa yogunluk olarak buralar en yoğun olarakta kritik bölgelerdir.

  1. Tuncer dedi ki:

   Kardeşim bu doğuya veriyorlar dediğin.. Aydın 1.jandarma eğitim taburu askerlerimi ( ben bazı yazılanlara baktım usta birlikleri hep sahil kesimleri çıkıyor diyorlarda

 48. memo dedi ki:

  arkadaşlar birinci jandarma eğitim tabur komutanlığı aydın merkez usta birlikleri nereye dağıtıyorlar bilgisi olan varsa soylesın tsk

  1. furkan dedi ki:

   İstanbul, trabzon, mersin, muğla, izmir, aydın, bilecik .. aydın turistik jandarma yetiştirdiği icin genelde sahil kesimlerine gönderiliyor..

  2. Tuncer dedi ki:

   Kardeşim acemiliği yaptıktan sonra seni nereye verdiler

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.