Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2024

Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı

Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı

Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, subay, astsubay, asteğmen, uzman çavuş ve erlerin yerleştirildiği bir askeri birliktir. Konya’nın Meram ilçesinde bulunan bu okul oldukça iyi şartlara sahiptir. Konya Hava Savunma Okulu Karayollarına bağlı olarak çalışır. Askerler burada gerekli tüm bilgileri öğrenirler.

En önemlisi barış ve savaş anında havadan düşmana nasıl müdahale edecekleridir. Teknik eğitimler de verildikten sonra yemin töreninin ardından ihtiyaç anında askerlere dağıtım verilir.

Konya Hava Savunma Okulu’nun Sosyal İmkanları

Birliğin içinde askerlerin sevdikleriyle iletişim kurabilmeleri için ankesörlü telefonlar bulunuyor. Günün belli saatlerinde askerler bu telefonları kullanabilir. Askerlerin banka işlemlerini halledebilmeleri için de PTT bankamatik bulunuyor. Buradan askerler para transfer işlemlerini kolayca halledebiliyor.

Konya Hava Savunma Okulunda askerlerin telefon kartı, defter, kalem, kıyafet ve daha birçok ihtiyacını giderebilmeleri için birçok sayıda kantin bulunuyor. Boş vakitlerini değerlendirebilmeleri ve araştırma yapabilmeleri için de güvenlik önlemleri alınmış internetli bilgisayarlar bulunuyor. Askerlerin boş vakitlerini dinlenerek geçirebilmeleri için de gazino bulunuyor.

Konya Hava Savunma Okulu Ulaşım

Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na gidebilmek için önce Meram ilçesine gitmek gerekiyor. Farklı illerden gelen vatandaşlar Ankara’dan 3 saatte, İstanbul’dan 11 saatte İzmir’de 6 saatte Konya’ya varabiliyor.

Şehir merkezine gidebilmek için otobüs ve tramvay kullanılır. Okulun askerleri minibüs yardımıyla okula kısa yoldan ulaşabilir.

Konya Hava Savunma Okulu Kayıt İşlemleri

Konya Hava Savunma Okulu’na kayıt olmak istiyorsanız haftanın herhangi bir tarihinde kayıt yaptırmaya gidebilirsiniz. Kayıt esnasında nüfus cüzdanına ve bazı evraklara ihtiyaç duyacaksınız. Kyıt esnasında okula gelen askerlere kıyafet, pijama, diş macunu, diş fırçası ve havlu gibi ihtiyaçlar veriliyor. Askeriye de giyilmesi için askeri kıyafetler verilir. Bu kıyafetler olmazsa yerine başka kıyafet alınabilir.

Hava Okulu İzin

Yemin töreni sonrası yanınızda aileniz varsa ve kalacak yer belirlediyseniz izne çıkabiliyorsunuz. Dağıtımlar da yemin törenine bir hafta kala belirleniyor ve dağıtım izni de buna yönelik veriliyor. Yemin töreni Cuma günleri yapılıyor ve Cumartesi Pazar aileler görüşmeye gelebiliyor. Gelen ziyaretçiler büyük açık bahçede oturabiliyor.

Konya Hava Savunma Okulu Adres Bilgileri

Adres: Genel Şükrü Olcay Kışlası, Karahüyük Mahallesi, Lalebahçe Caddesi, No: 169

Hava Savunma Okulu v Eğitim Merkezi Komutanlığı / KONYA

Telefon Numarası: 0332 327 0252

Faks Numarası: 0332 327 0226

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.