Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2024

Kısa Dönem Askerlik Süreleri Değişmeyecek

Kısa Dönem Askerlik Süreleri Değişmeyecek

Başbakanlık tarafından yapılan ve henüz resmi bir hale gelmese de kesin bir bilgi olan açıklamalara göre uzun Dönem Askerlik süresi kısalırken, Kısa Dönem Askerlik süresinde bir değişiklik olmayacak.

Dün sitemizde yayınlanan haber ile 15 ay olan uzun Dönem Askerlik sürecinin yapılan yeni düzenleme ile 12 ay gibi bir süreye düşürüldüğünü sizlerle paylaşmıştık. Yani Uzun Dönem Askerlik süresi 3 aylık bir kısaltılmaya gidilmişti.

Kısa Dönem Askerlik ise ne yazık ki bu paketten bir ek alamadan çıktı. Yani kısa dönem askerlik yapanlar yine 6 aylık bir süreç içerisinde askerliklerini tamamlayacak ve işlerinin başına, baba ocaklarına dönebilecekler.

Eğitimini alarak işine başlayan ancak bu sırada askere gitmek durumunda kalan Kısa Dönem Asker adaylarının bu noktada beklentileri sürecin 5 ay veya b3 ay gibi bir süreye düşürülmesi noktasında idi. Ancak gelen haberlere göre Kısa Dönem Askerlik 6 ay olarak kalmaya devam edecek.

Özellikle kendi işini kuran veya özel bir firmada çalışanlar için askerlik oldukça büyük bir engel haline gelmiş durumda. Üniversite eğitiminden sonra iyi bir iş için koşturan gençlerin 6 ay bile olsa askerlik sebebiyle pazara ara vermeleri ilerleyen süreçte sıfırdan başlamaları anlamına geliyor.

Bakalım gelecek günlerde Kısa Dönem Askerlik için herhangi bir yeni karar çıkacak mı? Yoksa 6 aylık süreç devam mı edecek onu da zaman gösterecek.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.