Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2024

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı-Maltepe

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı-Maltepe

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı İstanbul Küçükyalı’da bulunuyor. Burası bir askeri birliktir ve burada askerlik yapan bireylere iyi sosyal imkânlar sunuluyor. İstanbul’un merkezinde olduğu için izin günlerinde askerler boş vakitlerini iyi değerlendirebiliyorlar. Ulaşım ve sosyal imkânlar bakımından rahat olduğu için burada bulunmak diğer şehirlere oranla daha kolay.

İkmal Maliye Okulu Ulaşım

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na karayolları, demiryolları ve denizyolu olmak üzere üç farklı şekilde ulaşım bulunuyor. İstanbul Harem ve Ataşehir’den belediye otobüsleri bu okula gidiyor. Avrupa yakasında bulunan Esenler Otogarından da İkmal Maliye Okulu’na ulaşım mevcuttur.

Demiryolu ulaşımında ise İstanbul-Ankara ve İzmir-Ankara arası ulaşım mevcuttur. Buradan sonrasını taksi ya da otobüs ile gerçekleştirmek zorundasınız. Deniz yolunda ise İstanbul içi ve İstanbul dışına vapur seferleri düzenleniyor.

İkmal Maliye Okulunda Sunulan İmkânlar

İkmal Maliye Okulunda askerlerin dışarıdakiler ile iletişim kurabilmeleri için ankesörlü telefonlar bulunuyor. Günün belirli saatlerinde ankesörlü telefonları kullanarak askerler sevdikleriyle konuşabilir. Okulun içinde askerlerin para transferi işlemlerini halledebilmeleri için PTT bankamatiği bulunuyor.

İkmal Maliye Okulu içerisinde askerlerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kantin bulunuyor. Kantin içerisinde telefon kartı, ayakkabı boyası, kalem, defter ve yiyecek gibi ürünler satılıyor. Askerlerin boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için ise güvenlik tedbirleri alınmış bilgisayarlar ve gazino bulunuyor.

Sağlık Olanakları Neler?

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı içerisinde askerlerin sağlık problemlerinin giderilmesi için sağlık tesisi bulunuyor. Herhangi bir beklenmedik durumda hastaneye gitmeden önce ilk müdahale burada yapılıyor. Bununla beraber askerlerin psikolojik sorunlarını paylaşabilmeleri için rehberlik danışma odası bulunuyor.

Bu okulda bulunan bireylerin boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde değerlendirebilmeleri için top sahası bulunuyor. Top sahasında işleri aksatmamak şartıyla vakit geçirebilirler.

Bazı Kurallar Bulunuyor

İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’nda askerlerin aileleri ile görüşebilmesi için açık alan bulunuyor fakat ziyaret günleri Cumartesi ve Pazar olarak belirlenmiş. Yemin töreni de Cuma günleri yapılıyor. İzin günleri de sistemden halloluyor.

Birliğe girerken kayıt işleminde nüfus cüzdanı ve bazı evraklar isteniyor. Bu evraklar tamamlanmadan kayıt olunamıyor. Kayıt esnasında pijama, kıyafet, havlu, diş fırçası, bot ve askeri kıyafet okul tarafından veriliyor.

İletişim

Adres: İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, Küçükyalı  / İstanbul

Telefon: 0216 417 80

Faks: 0216 489 73 80

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.