Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024

15’inci Piyade Eğitim Tugayı Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı-Samsun

15’inci Piyade Eğitim Tugayı Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı-Samsun

M.Ö. üçüncü yüzyıl dönemlerinde bulunmuş olan şehirlerden birisidir. On dokuzuncu yüzyıla gelindiği zaman ise Samsun, Karadeniz’de bulunan kaçak iskele durumundan kurtulur. Milli Mücadelenin kıvılcımının ilk atıldığı yer olarak bilinir. Müzeleri ile ve sunduğu geçmişi ile bilinen bir şehirdir. Bölgede Karadeniz iklimi görülür. İç kesimlere doğru ilerlendiği zaman Karasal iklim görülür. Kışlar ılık geçer, yaz ayları ise kurak geçer. Yağışlar yağmur olarak şehre geçer.

Konumu Hakkında Bilgi

Samsun Şehri Karadeniz bölgesinde yer alır. Doğal tarihi ve kültürel zenginliği yoğun olan bölgeler arasında bulunur. Her yönden ulaşım imkânı bulunur. Turizm yönünden de zengin bir yapıya sahiptir.

Askerlere Sağlanan İmkânlar Nelerdir?

Cep telefonu kullanılmaması nedeni ile kişilerin aileleri ile iletişim kurmalarına imkân sağlamak amacı ile ankesör telefonlar mutlaka bulunur. Bir tek çarşıya çıkıldığı zaman değil kışlada da işlerin yapılabilmesi için bankamatik bulunuyor. Postane işlerinin de kısa bir sürede yapılmasını sağlamak amacı ile PTT şubesi hizmet veriyor.  Askerlerin ihtiyaç duyduğu her türlü ürünü satın alabilmeleri için kışla içerisinde kantinler askerlere gerekli hizmeti veriyor. Askerlerin araştırma yapabilmeleri, kişisel gelişimlerini sağlayabilmeleri amacı ile kantinde emniyet tedbirlerinin alındığı bilgisayarlar bulunur. İçerisinde internette yer alır. Bilgisayarlar genel olarak gazinoda bulunur.

Sağlık İmkânları Nelerdir?

Askerlerin her zaman sağlık ile ilgili başvuracakları bir alana ihtiyaçları vardır. Kışla içerisinde muayene işleminin yapılabileceği bir alan yer alır. Bunun yanı sıra bu kısımda yapılamayan tedavi için başvurulabilecek olan hastanelerde yer alır. Aynı zamanda çözümü bulunamayan sorunlar için uzman kişilerin yardımcı olabileceği rehberlik ve danışma merkezi yer alır.

Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Nelerdir?

Sağlanan sosyal ve kültürel faaliyetlerden birincisi yemin töreni için ailelerin davet edilmesidir. Aynı zaman da askerlerin ziyaretçileri ile görüşmeleri için yapılan alanlarda hafta içi her saat hafta sonu ise belirli saatler içerisinde görüş işlemleri yerine getirilir. Kışla içerisinde kişilerin kullanabilmesi amacı ile iki adet çim saha bulunur. Aynı zaman da bir adet pentatlon parkuru yer alır. Ayrıca bir adet basketbol ve voleybol sahaları yer alır.

Ulaşım Nasıl Sağlanır?

15’inci Piyade Eğitim Tugayı Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı-Samsun bölgesine kara yolu, demir yolu, deniz yolu ve hava yolu ile ulaşım sağlanabilir. Kara yolu ile sağlanan ulaşım da merkeze gelmesi nedeni ile rahat bir şekilde sağlanır. Demir yolu ile sağlanan ulaşım sadece Sivas ve Amasya ile sağlanır. Merkeze gelmesi nedeni ile başka bir ulaşım aracına gerek duyulmaz. Hava yolu ile sağlanan ulaşımda merkeze olan uzaklığın on dokuz kilometre olması nedeni ile servis araçları ile yolun devamının gidilmesi gerekir. Aynı zaman da taksi ile de yola devam etmek mümkündür. Deniz yolu ile sağlanan ulaşım Haziran ve Ağustos ayları içerisinde yapılır. Ulaşım feribotlar ile sağlanır.

İletişim Bilgileri Nelerdir?

Açık adres bilgileri, İlyas köy mahallesi Osmaniye caddesi Çavuş Eğitim Tabur Komutanlığı İlk adım Samsun şeklindedir. İletişim bilgileri içerisinde ulaşabileceğiniz bir de telefon numarası bulunur. 0 362 440 15 54 telefon numarasıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.