Web sitemize hoşgeldiniz, 20 Nisan 2024

Askerliğin Kısalması Asker Kaçaklarını Sevindirdi

Askerliğin Kısalması Asker Kaçaklarını Sevindirdi

Uzun Dönem Askerlik süresinin 15 aydan 12 aya düşmesi sonrasında Asker Kaçağı konumdaki birçok gencin Askerlik Şubelerine başvurmaya başladığı görüldü.

Askerlik süresinin 15 ay gibi bir süreden 12 aylık bir süreye düşürülmesi Resmi Gazete de yayınlanarak resmen yürürlüğe girince birçok Asker Kaçağı konumunda olan gençte askere gitmek için ilk adımı attı ve askerlik şubelerinin yolunu tuttu.

Bazı askerlik şubelerinde uzun kuyrukların oluşmasına sebep olan bu durum bir yandan da asker kaçakları için alınacak olan bazı önlemlerin basın ile paylaşılması ve haberlerin hızlı bir şekilde kamuoyuna ulaşmasından ötürü idi.

Kısa sürede binlerce gencin askere gidebilmek için Askerlik Şubelerine yönelmesi hem bu alanda çalışanların hem de sistemin bazen zorlanmasına bile sebep olmadı değil.

Artık 12 aylık bir süreç içerisinde askerliğini tamamlayacak olan gençlerin 15 ay boyunca asker ocağında kalmak yerine 12 ay asker ocağında kalacak olmaları birçokları için büyük bir avantaj olarak görülüyor.

Eğitimi sebebiyle veya sağlık sorunlarından dolayı askerliklerini tecil ettiren er ve erbaşların da askerliğin kısalması sonrasında alınacak önlemlerden etkilenmemek için askerlik şubelerine gittiği görüldü.

Kısa Dönem Askerlik ise henüz bir adım atılmasa da 2014 senesi içerisinde bu sürecinde işlemeye başlaması ve Kısa Dönem Askerlik Süresi ile ilgili de bazı adımların atılması bekleniyor.

Şimdiden hem Uzun Dönem Askerlik hem de Kısa Dönem Askerlik için kışlaya gidecek olan er ve erbaşlara hayırlı teskereler dileyelim.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.