Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024

Asker Adayları Kısa Dönem Askerlik İçin Dilekçe Verdiler

Asker Adayları Kısa Dönem Askerlik İçin Dilekçe Verdiler

Asker Adayları tarafından hazırlanan ve altından yüzlerce imzanın bulunduğu Kısa Dönem Askerlik Süresi ile alakalı dilekçe bugün tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Dilekçe Komisyonuna verildi.

Uzun Dönem Askerlik Süresi ile alakalı olarak AK Parti tarafından yapılan düzenleme sonrasında 15 ay olan askerlik 12 aya çekilmiş ancak Kısa Dönem Askerlik yapanlar için herhangi bir düzenleme yapılmamıştı.

Bu noktada seslerini duyurmak isteyen Kısa Dönem Askerlik yapacak olan Asker Adayları Facebook ve Twitter gibi Sosyal Medya siteleri üzerinden örgütlenerek bir Dilekçe hazırladılar ve bu dilekçeyi TBMM Dilekçe Komisyonuna sundular.

İlk imzanın Samet DEMİR adındaki bir asker adayına ait olan dilekçeler gerekli noktalarda gerekli kişilere iletilerek uzum Dönem Askerlik süresinde yapılan değişiklik gibi Kısa Dönem Askerlik süresinde de bir değişiklik yapılması talep edildi.

Verilen dilekçelerde halen 6 ay olarak uygulanan Kısa Dönem Askerlik uygulamasının 4 aya düşürülmesi talep edildi. Bu talepte yoğun bir imza eki ile birlikte TBMM’ye sunulmuş oldu.

Bundan sonraki süreçte Kısa Dönem Askerlik için Türkiye Büyük Millet Meclisi nasıl bir karar alır bilinmez ancak Uzun Dönem Askerlik için alınan 12 aylık askerlik sürecine ilişkin çalışmalar bu ay başlamış olacak.

Bakalım şu aşamada 6 ay askerlik yapan kısa dönem asker adayları TBMM üzerinden bir baskı yaratarak 6 ay olan süreyi 4 aya çekmeyi başarabilecekler mi? Yoksa Kısa Dönem Askerlik 6 ay olarak devam mı edecek?

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.