Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024

Askeriye İçin Sıkıntılı Süreç Başlıyor, Kış Geliyor

Askeriye İçin Sıkıntılı Süreç Başlıyor, Kış Geliyor

Asker Ocağı denildiğinde birçok kişinin aklına hemen nöbetler gelir. Bitmek bilmeyen nöbetler. Hele ki askerlik Ağrı gibi, Erzurum gibi gece sıcaklığın -30 seviyelerine gerilediği bir yerde yapılmışsa, kış aylarında tutulan nöbetler akıllardan hiç çıkmaz.

Ülkemiz 4 mevsimin yaşandığı bir coğrafyada. Son dönemde ise artan hava değişimleri ile iyice uç noktaların görülmeye başlandığı bir coğrafya halini almaya başladı. Ve bu durum yaz ayında havanın çok sıcak olmasına, kış ayında ise donma seviyelerinin kat kat üstüne çıkmasına sebep oluyor.

Doğu bölgelerinde Askerlik yapan personel için ise kış ayları ayrı bir eziyet halini alıyor. Soğuyan hava ile özellikle kırsal ve yüksek kesimlerde kalan karakol ve askeri kışlalar donmamak adına ellerinden geleni yapıyorlar.

Sabah saatlerinde buz gibi bir havada başlayan eğitimler ve talimlerin yanında gece boyu bazen 10 dakikada bir donmamak adına değiştirilen nöbetler askeri noktalar için kış aylarının en zorlu çalışmaları oluyor.

Bizler evimizde doğalgazı açıp, sobayı yakıp elimizdeki fincanlar ile çay içerken Kars, Ağrı, Erzurum, Erzincan, Artvin ve daha birçok ilimizde askerler donmamak adına kat kat giyinerek, hareketsiz bir an bile geçirmeden gecenin ayazında -30 ları geçen sıcaklıklarda nöbet tutmaya, bu vatanı savunmaya çalışıyor.

Kısacası kış ayları geliyor. Doğu Bölgelerinde askerlik yapanlar için çetin hava koşulları da beraberinde geliyor. Rabbim Yar ve Yardımcıları olsun…

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.