Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2024

Erken Terhis Bayramdan Sonraya Kaldı

Erken Terhis Bayramdan Sonraya Kaldı

Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılan son açıklamaya göre birçok yenilik Kurban Bayramı öncesinde işleme konulacak iken Askerlik Süresi ve Erken Terhis için askerlerin bayramdan sonrayı beklemeleri gerekecek.

Kamuda Başörtüsü, Andımızın Kaldırılması gibi birçok düzenleme Kurban Bayramı öncesinde Resmi Gazete de yayına alınarak yasal hale gelmiş ve uygulanmaya başlamıştı.

Ancak Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılan bir açıklamaya göre Erken Terhis için müjdeli haber bayramdan sonraya kalmış durumda.

Birçok bürokratik işlemin yapılması, 50 bine yakın asker için düzenlemenin uygulamaya konulması gibi ekstra işlemlerin olması, Kurban Bayramı sebebiyle de birçok alanda çalışma yapılamayacak olması sebebiyle hali hazırda asker olan ve 12 aylık süreci tamamlamış olanlar için düzenleme bayram sonrasına kalmış durumda.

Yapılacak işlemlerin bayram sonrasında hızla hayata geçirileceği belirtilirken buna rağmen sürecin 15 gün kadar geri kayabileceği ve askerlerin terhis olma noktasında Kasım 2013 gibi bir tarihi görebilecekleri de bir gerçek.

Henüz 12 ayı doldurmayan ancak işlemler tam rayına oturana kadar 12 ayı doldurmuş olanlarda sonrasında sistem tarafından otomatik olarak terhis edilmeye başlanacak ve kısa süreli yoğunluk sonrasında sistem düzenli çalışmaya başlamış olacaktır.

50.000 den fazla er ve erbaşın faydalanacağı Erken Terhis Sistemi ilerleyen yıllarda da Askeriye içerisinde gereksiz asker yığılmasının önüne geçecek gibi görünüyor.

Şimdiden terhis olacak asker arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.