Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2024

Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gemlik-Bursa

Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gemlik-Bursa

Bursa, M.Ö. 4000 yıllarından beri yerleşim yeri olarak kullanılır. Zaman içerisinde bölge Gemlik adını alır. 1336 yılında Osmanlı topraklarına dâhil edilir. 1920 yılına gelindiği zaman ise İngiliz işgaline uğrar. Bir süre sonra İngilizler tarafından Yunanlılara devredilir. 11 Eylül 1922 yılında ise Gemlik düşman işgalinden kurtarılır.

Konumu Nerededir?

Marmara’nın Güney doğusunda yer alır. Burada bulunan kıyı uzunlukları yüz otuz beş kilometredir. Ilıman iklime sahip olan bir bölgedir. Ancak bölgelerine göre iklim farklılıkları da görülür. Kış ayları oldukça yağışlı geçer. Yaz ayları ise kuraklık olmayacak derece de yağış alarak geçer.

Sağlanan İmkânlar Nelerdir?

Askerde cep telefonu bulunmaması ve aileleri ile iletişim kurmalarını sağlamak amacı ile ankesörlü telefonlar her türlü iletişim ihtiyacını karşılamaktadır. Banka işlemlerinin bir tek çarşı da değil kolaylıkla kışlada da yapılabilmesi için bankamatikler bulunur. Aynı zaman da postane işlemlerinin de kolaylıkla yapılması için PTT şubesi bulunur. Kantinde ihtiyaç duyulan her türlü malzemenin satış işlemleri yapılır. Gazino da askerlerin araştırma yapabilmeleri, gündemi takip etmeleri amacı ile yeterli miktarda denetlemeleri yapılmış ve güvenlik önlemleri alınmış bilgisayarlar bulunur.

Sağlık Tesisleri Nelerdir?

Askerlerin kayıt işlemleri sırasında ve askerlik süreleri boyunca bilgilendirme ve hizmet alma, tedavi görmeye ihtiyaçları vardır. Bu nedenle muayene merkezleri bulunur. Çözümlere profesyonel ve bir uzman bakışı ile çözüm bulmak için Rehberlik ve Danışma merkezi bulunur.

Kültürel Faaliyetler Nelerdir?

Eğitimin sona ermesinin ardından gelen Cuma günü yemin töreni uygulanır. Yemin törenine askerlerin aileleri de çağrılır. Bunun dışında resmi tatiller, hafta sonu bazı saatler ve hafta içi her saat belirlenen yerde görüşler yapılır. Ziyaretçiler ile yapılan görüşmeler belirlenen alanlar içerisinde yapılır. Askerlerin izin günlerinde ve dinlendikleri süreler içerisinde güzel vakit geçirebilmeleri amacı ile spor tesisleri yer alır. Aynı zaman da sinema ve konferans salonu olarak kullanılan salonlar da bulunur. Bunlar kültür sitesi içerisinde yer alır.

Ulaşım Nasıl Sağlanabilir?

Ulaşım kara yolu, demir yolu, deniz yolu ve hava yolu ile sağlanır. Kara yolu ile sağlanan ulaşımda her yerden otobüs ile sağlanır. Otobüs terminalinden sonra ise yolculuğa belediye otobüsü ve taksi ile devam edilir. Demir yolu ile sağlanan ulaşım Ankara İstanbul hattı ile yapılır. Ulaşım tek yol ile sağlanır. Hava yolu ile sağlanan ulaşımda havaalanı ile olan uzaklık elli sekiz kilometredir. Aynı zaman da İstanbul Gemlik arasında deniz uçağı seferleri de yerine getirilir. Deniz yolu ile sağlanan ulaşım da Bursa Yenikapı, Yalova Yenikapı, Yalova Pendik hızlı feribot seferleri düzenlenir. Bursa Kadıköy, Yalova Kartal arasında ise deniz otobüs seferleri yapılır. Topçular Eski hisar arasında ise araba vapuru seferleri düzenlenir. Aynı zaman da Kabataş Mudanya deniz otobüs seferleri düzenlenir.

İletişim Bilgileri

Açık adres bilgileri, Askeri Veteriner Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Gemlik- Bursa olur. İletişim için gerekli olan telefon numarası ise 0 224 519 02 10 olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.