Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2024

6’ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayı Manisa Kırkağaç

6’ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayı Manisa Kırkağaç

Manisa Kırkağaç Komando Birliği; Manisa Kırkağaç ilçesinin hemen çıkış kısmında, Soma ilçesine doğrudur. Kara yolu ile birçok otobüs firması ile birliğe ulaşmanız mümkündür. Demir yolunu kullanmak isteyen asker adayları ise Ege Ekspresine binerek birliğe ulaşımlarını sağlayabilirler. Uzak mesafelerden birliğe hava yolu ile gelmek isteyenlerİzmir Adnan Menderes hava alanına gelip, oradan otobüsler ile Manisa’ya geçebilirler.

 

Manisa Kırkağaç Acemi Birliği İmkanları:

Öncelikle birliğe teslim olduğunuzda ölçüleriniz alındıktan sonra askeri istihkakınız olan giysiler sizlere verilmektedir. İstihkaklarınız arasında kamuflaj, bot, iç çamaşırları, siyah çoraplar, şampuan, spor ayakkabısı, banyo-el-yüz havlusu, diş macunu, içlik, beyaz spor çorabı vs.. bulunmaktadır. Kısacası birlikte geçireceğiniz zaman boyunca ihtiyacınız olacak her türlü malzeme sizlere temin edilmektedir. Ayrıca bütün bölüklerde ücretsiz olan berber salonu bulunmaktadır. Birliğe teslim olan asker adaylarının her biri koğuşlara yerleştirilir ve kendilerine bir adet yatak ve dolap verilir. Haftada üç kez olmak üzere banyo imkanları askerlere sunulmaktadır.

Acemi askerlerimiz ihtiyacı olan malzemeleri alayın ana kantininden veyahut her bölükte bulunan bölük kantinlerinden alabilirler. Bu kantinlerde yiyecek, içecek, eşofman takımı, traş malzemeleri, iç çamaşırları, çoraplar, bot, gibi her türlü ihtiyacınızı karşılayacak malzeme mevcuttur. Ayrıca acemi erler için pizza, hamburger gibi fast food yiyebilecekleri, sıcak ve soğuk içeceklerini alabilecekleri hazır gıda bölümleri bulunmaktadır.

 

Manisa Kırkağaç Birliği Sosyal İmkanları:

Acemi erler için alay içerisinde internet salonu mevcuttur. İnternet salonu aracılığı ile acemi askerler aileleri ile iletişim kurabilme, haberleri takip edebilme ve mizk dinleneme imkanlarına sahiptirler. Ayrıca acemi erlerin aileleri ve sevdikleri ile görüşebilme açısından neredeyse alayın her yerinde( eğitim yerleri, koğuş çevresi, tesisler..) ankesörlü telefonlar bulunmaktadır. askerlik.gen.tr Alayda 12 acemi askere bir adet telefon düşmektedir, bu sayede acemi erler sıra beklemeden telefon görüşmeleri yapabilirler. Belli zamanlarda sinema salonunda hem konferanslar verilmekte, hemde film izlettirilmektedir. Ayrıca acemi askerler alay bünyesinde yer alan halı sahayı boş vakitlerinde kullanabilir, futbol maçları düzenleyebilirler.

 

Manisa Kırkağaç Birliği İçerisindeki Bankalar:

Alay içerisinde PTT şubesi, Denizbank Şubesi, Denizbank ATM si ve Ziraat Bank ATM si bulunmaktadır.

Manisa Kırkağaç Birliği Telefonu ve Adresi:

Alay santrali: 0236 588 90 10

Posta Adresi: 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı………Tabur Komutanlığı ……….Bölük Komutanlığı Kırkağaç / MANİSA’dır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. nur hazar dedi ki:

  Benim nişanlimin da askerliği 6. Jandarma komando acemi birliği manisa ya çıkti umarım güzel şartlar altında yapar ve gelir Allahım tüm askerlerimizi korusun inş.

  1. seba yusuf dedi ki:

   benim sözlümde manisa kırkağaç jandarma komandoya cıktı. 2 mayısta basladı askerliği ve imkanlarının zorlu oldugunu yemeklerinin hoş olmadıgını söyledi 🙁 konustugum zmaan içim acıyor çok zorlu biryer miş zaten izmir foçadan sonra en kötü askeriye diyorlar.

   1. Firuze dedi ki:

    Usta birliği nereye çıktı acaba arkadaşlar

 2. tuğçe bayrak dedi ki:

  arkadaşlar ben manisa kırağaç 6. jandarma komando er eğitim alayındaki acemi birliğindeki askerlere ulaşılabilecek bilindik bir numara varmı bu şekilde ulaşan varmı hiç ?

 3. gülsüm taş dedi ki:

  manisa kırkagaçta acamibirliğindeki oglumu yemin töreninden sonra manisaya götüre biliyormuyum

 4. gezgin dedi ki:

  rdm raporu alırsam doguya göndeririler mi

  1. Adem dedi ki:

   Elestiri yapmak guzel ozaman sartlar onu gerektiriyordu. Desene verilen egitimler sayesinde cok. Sukur hayatda kaldim terorle mucadelede basarili oldum yazsana.

   1. Turgut toprak dedi ki:

    Hocam mrb ben unlu mamuller işiyle uğraşıyorum kirkagac in unlu mamuller ihalesine girmek istiyorum fesfoot olarak komple yapıyorlarmış ihaleyi satış fiyatları aklindami yeni ordaymissin sanırım yardımcı olursan sevinirim. 0534******* numaram

 5. gurcan dedi ki:

  uzman erbad ilmak istiyorum kilo 68 boy da 1.67.saglik sorunum yok numaram yardimci olun 05369925650

 6. gurcan dedi ki:

  herkese nasip olmaz manisa kirk agac cok guzel zor egitimi ama olsun 7 boluk tydim j.ast sby ibrahim g .

  1. aynur dedi ki:

   7.Bölük nasl bi yer bahs edermsnz

 7. Levent dedi ki:

  3 üncü bölükde yaptım acemi birliğimi,resmen nazi kampıydı bizim zamanımızda 75/3 yaptım,ordu özüne dönüyor ,maaşallah,vatan evlatları hak ettiği değerleri görüyor

 8. ali çakıcı dedi ki:

  vallahide helal olsun bizim zamanımıza göre şu an uzay çağında yaşıyorlar ordaki askerler

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.