Askerlik ile ilgili merak ettiğiniz sorular, 14 Aralık 2017

59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı – Erzincan

59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı – Erzincan

Türk Silahlı Kuvvetleri, vurucu kuvveti olan topçuların eğitimine özel önem göstermektedir. Topçu eğitimlerinin yapılması amacı ile Erzincan’da açılmış olan ve günümüzde de topçu erlerin eğitimlerini gerçekleştiren 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı, merkezi bir konumda yer almaktadır. askerlik.gen.tr Topçu eğitimi, zor olduğu kadar önemlidir. Stratejik bölgelerde görev yapan topçu birliklerine örnek vermek gerekirse, sınır ötesinde yürütülen (El-Bab Operasyonu) operasyonlarda topçular oldukça önemli bir görevi ifa etmektedirler. Eğitim sürecinde bütün erler, yetenekleri ve kapasitelerine göre farklı görevlerle görevlendirilerek eğitilmektedir. Türkiye’nin güzide illerinden biri olan, Doğu Anadolu Bölgesi’nin de stratejik şehirlerinden biri olan Erzincan’ın merkezine havayolu, tren, otobüs ve özel araçlar ile ulaşmak mümkündür.

Ulaşım Bilgileri

152 binlik nüfusa sahip Erzincan sınırlarındaki 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı, şehrin göbeğinde bulunuyor. Bu nedenle şehre ulaştıktan sonra birliğe ulaşmak da oldukça kolaydır. Uluslararası bir havalimanına sahip Erzincan’a uçak ile seyahat etmek zaman açısından büyük bir tasarruf sağlayabilir. Daha masrafsız bir seyahat etmek isteyenler şehirlerarası otobüsleri kullanabilirler. Ankara-Erzincan-Kars istikametinde gidip geri dönen tren hattı sayesinde, bu bölgelerden trenle yolculuk yapmak da mümkündür. Özel bir araç ile ülkenin tüm şehirlerinden zahmetsiz bir yolculuk sonucu kente ulaşabilirsiniz.

Özel Araç ile Ulaşım:

Erzincan şehri, 7 bölgeden de kolay ulaşılabilecek bir şehirdir. Bu şehirdeki 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı’na ulaşmak için İstanbul’dan 1052 kilometre, Ankara’dan 688 kilometre, Sivas’tan 249 kilometre, Diyarbakır’dan 365 kilometre ve Bursa’dan 1080 kilometrelik bir yolculuk yapmak zorundasınız. Kent merkezi ile 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı arasında sadece 5 dakika bulunmaktadır.

Otobüs ile Ulaşım:

 1. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı, bütün acemi er eğitimi veren komutanlıklar gibi eğitim alacağı askerleri 4 dönem üzerinden silah altına almaktadır. Bahar, yaz ve güz dönemlerinde askere teslim olacaklar için şehirlerarası otobüs bulmak ve seyahat etmek kolay iken, kış döneminde bu şartlar biraz daha ağırlaşmaktadır. Kış döneminde otobüs seferlerinin sayısı azalırken yolculuk yoğun kar yağışları ve sert iklim şartları nedeniyle biraz daha uzun sürmektedir. Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük şehirlerden direkt seferler bulunan kente, eğer şehrinizden otobüs seferi düzenlenmiyorsa, size yakın metropollerden birinde otobüse binebilirsiniz.

Ankara’dan 10,5 saat, İstanbul’dan 16,5 saat, İzmir’den 19 saat, Antalya’dan 20 saat ve Erzurum’dan 2 saatinizi alacak otobüs yolculuğunun ardından kente ulaşabilirsiniz. Erzincan Otogarı’nın çıkışında geçen otobüs ve minibüsler sayesinde 15 dakika içerisinde birliğe teslim olabilirsiniz.

Erzincan Otogarı ile irtibat kurarak bilgi almak isterseniz aşağıdaki telefon numarasını kullanabilirsiniz.

Otogar Telefon Numarası: 0446 223 69 41 / 0446 223 69 42

Tren ile Ulaşım:

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları tarafından her gün Ankara-Erzincan-Kars istikametine giden ve aynı istikameti kullanarak geri dönen tren seferi düzenlenmektedir. Eğer bu kentlerden birinde iseniz tren seçeneğini de kullanabilirsiniz. Bu yolculuk daha uzun sürse de daha ekonomiktir. Erzincan Tren Garı’nda indikten sonra taksi, otobüs, dolmuş alternatiflerinden birine yönelebilir ve 20 dakikada 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı’na ulaşabilirsiniz.

Tren seferleri ile alakalı detaylı bilgi almak isterseniz aşağıdaki irtibat numaralarını kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Tren Garı Telefon Numarası: 0446 225 20 25

TCDD Telefon Numarası: 444 8 233

Hava yolu ile ulaşım:

Erzincan şehrinin büyümesi ile birlikte kentin gelişimine ayak uydurmak adına uluslararası bir havalimanı inşa edilmiştir. Askerlik eğitimi için Erzincan’a gitmek isteyenler, şehrin merkezinden 13 kilometre uzaklıkta bulunan Uluslararası Erzincan Havalimanı’nı kullanabilirler. Havalimanında indikten sonra HAVAŞ’a ait araçlar ile şehir merkezine gidebilir ve buradan yine taksi, otobüs, dolmuş kullanarak kısa sürede 59. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı’na ulaşabilirsiniz.

Havalimanı ile ve uçuş ile alakalı tüm sorularınızı aşağıdaki numaraya iletebilir ve cevap bulabilirsiniz.

Uluslararası Erzincan Havalimanı Telefon Numarası: 0446 226 21 06

 1. Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı İletişim Bilgileri

Adres: 59’uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı Merkez/Erzincan

Telefon Numarası: 0446 223 68 10 / 0446 223 68 11 / 0446 223 68 12

59’uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı Hakkında Bilgiler

Acemi eğitimi için birliğine teslim olacak bütün asker adaylarının aklında bazı sorular vardır. Hangi maddeler yasaklı? Teslim olurken hangi evraklara ihtiyacım var?

59’uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı’nda acemi eğitimi almak için birliğe gelen askerler, Cumartesi, Pazar ve tatil günlerinde de çalışan kayıt kabul merkezlerinde karşılanır. Burada nüfus cüzdanınız ve teslim evrakınızı hazır bulundurarak işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Birliğe giriş esnasında bütün asker adayları titiz bir aramadan geçirilirler. askerlik.gen.tr Bu nedenle yasaklı hiçbir cisim ve maddeyi yanınızda bulundurmamanız tavsiye edilir. Askeri birliklerde cep telefonu, radyo, kesici ve delici herhangi bir madde, yiyecek ve içecek, ses kayıt cihazı, cep kamerası, parfüm, laptop bulundurmak ve sokmaya çalışmak kesinlikle yasaktır. Cep telefonu haricinde bu yasaklı maddelerden hangisini getirirseniz getirin onlara el koyulur ve asla geri alamazsınız. Cep telefonları için ise farklı bir prosedür uygulanır. Evrak ve imza karşılığı teslim alınan cep telefonu, askerin acemilik eğitimi tamamlandıktan sonra şahsa teslim edilir.

Askerlik ciddi bir görev olduğu için tüm askerlerin aynı ciddiyeti taşıması gerekir. Bu nedenle bütün askerlerin aynı şekilde giyinmesi gerekmektedir. Bu düşünceden hareketle Türk Silahlı Kuvvetleri, bütün askerlerinin kıyafet ve diğer ihtiyaçlarını temin etmektedir. Kayıt işleminin ardından tüm erlere başta bot ve spor ayakkabı olmak üzere askeri kamuflaj, iç çamaşırı, eldiven, çorap, diş fırçası, diş macunu gibi temel ihtiyaçları verilmektedir. Size verilen tüm ürünlerin yırtık veya hasarlı olmadığından emin olun. Ayrıca bot ve spor ayakkabınızın numarasının da size uygun olmasına dikkat edin.

59’uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı’nın içerisinde bulunan ATM’lerden para çekebilir, PTT şubesinden ise posta gereksinimlerinizi karşılayabilirsiniz. Sevdikleri ve aileleriyle irtibat kurmak isteyen tüm askerlerin kullanması için birlik içerisinde birçok ankesörlü telefon da bulunmaktadır. Ankesörlü telefonların kartlarını alabileceğiniz kantinlerden diğer temel ihtiyaçları da satın almak mümkündür.

Askerlik görevini yapmak için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne teslim olan tüm askerler, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından sahiplenilir ve bütün ihtiyaçları ciddiyetle gözetilir. 59’uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı’nda görev yapan er ve erbaşlar için son derece temiz ve nezih gazinolar ve aynı derecede temiz, düzenli yatakhaneler bulunmaktadır.

Sosyal ve Diğer Faaliyetler

Askerlik görevini yapabilir raporu verilen herkes, acemi eğitimi için silah altına alınır. Ancak bütün acemi eğitim birliklerinde asker adayları yeniden sağlık kontrolünden geçirilir. 59’uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı’nda görevli sağlık personeli, buraya teslim olan bütün erleri sağlık kontrolünden geçirir. Eğitim süreci boyunca da bu sağlık merkezi, askerlerin sağlık ihtiyaçlarına cevap vermek için çalışmaktadır.

59’uncu Topçu Eğitim Tugay Komutanlığı’nda askerlerin boş zamanlarını değerlendirebilmeleri için bir internet odası ve spor yapmak isteyenler için de masa tenisi ve spor tesisleri bulunmaktadır.

Yemin töreni, bütün askerler için kutsaldır. Yemin töreninden önce askerler, yürüyüş ve diğer eğitimlerden geçirilir. Tören günü geldiğinde bu gururu, aileleri ile paylaşmak isteyenlerin de törene ailelerini ve sevdiklerini davet etmelerine Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından izin verilmiştir.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. mustafa y dedi ki:

  şuan erzincanda olan varmı

 2. mustafa y dedi ki:

  arkadaşlar 13nde teslim olan arkadaşlar arasın beraber katılalım aralık 13 erzincandatım 05434919453 arayın Krdeşlerim

 3. Orhan dedi ki:

  Bursadan gelen varmı oradaki durumlar nasıl

  1. Orhan dedi ki:

   Yarın akşam erzincandayız

 4. Baran dedi ki:

  İstanbul da yaşıyorum kırşehirliyim 14 de Sabiha Gökçen havalimanından gidecem tanışalım beyler yabancılık çekmeyelim 05413730136

 5. Hasan dedi ki:

  Arkadaslar 16 aralikta teslimim kirikkale merkez simdiden butun devrelerime hayirli teskereler insllah

  1. Esat dedi ki:

   Hayırlı teskereler arkadaşlar Erzincan’da buluşmak dilegiyle

  2. Esat dedi ki:

   Hasan gruba gelsene kardeşim

  3. Esat dedi ki:

   05308721370 benım no

 6. Baran dedi ki:

  İstanbul dan giden varmı sabihadan 14 aralıkta sabah uçağı ile

 7. Emre dedi ki:

  15 Aralık sabah Erzincan top. obüs 105 -24.5 MM OB.ÇVŞ İstanbul’dan direk uçuş sabah 6-6.30 gibi havalimanındayım herkese hayırlı teskereler

 8. lokman dedi ki:

  arkadaşlar 15 aralık saat 2 de istanbul atatürk havalimanı beraber gidecekler mesaj atsın 05396992100

 9. Samet dedi ki:

  Beyler aralık b grubu şoför olarak giden varmı aranızda 5538208388

  1. Raşo dedi ki:

   Ben varım Kocaeli

  2. Tahsin dedi ki:

   Ben b grubu söför gidiyorum kardeş 05372107452

   1. Baran dedi ki:

    Ben varım

 10. Gürkan dedi ki:

  Adana dan gelen kimse Yokmu yav 15 Aralık
  Teslimim

 11. Salih dedi ki:

  15 aralik sabahi ucagi ile gidecek ankaradan arkadas varmi varsa bana ulassin beraber gidelim msj atin yada arayin 05548370853

 12. Nimetullah dedi ki:

  Gelin arkadaşlar gelin biz orada kadroluyuz bekliyoruz

 13. İbrahim dedi ki:

  14 Aralık 08:20 Ankara-Erzincan ucağı ile giden varmıdır

  1. Samet dedi ki:

   Ben varım kardeşim izmirden ankaraya ankaradan erzincana 5538208388 ulaş

  2. Samet dedi ki:

   Ben varım kardeşim izmirden ankaraya ankaradan erzincana 5538208388 14 aralık günü manisadan geliyorum

  3. Rifat aytemir dedi ki:

   Bn varim kardesim

 14. Recep SEYHAN dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar 13 aralıkta ordayim memleket ÇANAKKALE…

 15. Şakir dedi ki:

  Selam arkadaşlar bende Balıkesir den geliyorum Erzincan topçu Birliği ulaştırma bölüğü sanırım 13 aralıkta teslim olucam aralıkta gidiyorum ama gün belli değil balıkesirli toprak varsa ulaşsın bana

  1. Mert dedi ki:

   Kardes hataydan gidiyorum bende ulaştırma

 16. Ertan dedi ki:

  14 Aralıkta teslim olucam İstanbul’dan geliyorum uçak bileti aldım var mı 14 aralıkta teslim olan

  1. Baran dedi ki:

   Var kardeş benim

  2. Rifat aytemir dedi ki:

   Bn varim kardesm,kirsehirden geliyom ankaradan bincem

   1. Baran dedi ki:

    Rıfat bende kırşehirliyim bende 14 teslim olacam

 17. Samed Tavşan dedi ki:

  İstanbuldan 13 14 aralıkta gidecek arkdaşlar varsa tanışalım.
  s.tavsan / instgram”””samet.tavsan / facebook

 18. lokman dedi ki:

  13 aralık afyonkarahisar 05396992100 erzincan topçu

 19. Gürkan dedi ki:

  Bursa/İznik ten olan varmı 13 14 aralık bende

  1. göksal dedi ki:

   var kardeş var 05366753167 ara

 20. Nimetullah dedi ki:

  Slmlar Erzurum dan giden yok mu

  1. Nimetullah dedi ki:

   1 inde teslim olacam kısa dönem

 21. Cemal dedi ki:

  Beysehir/KONYA dan 15 aralikta gelicem Allah izin verirse bütün kardeşlerime selamlar…

  1. Abdullah dedi ki:

   Kardeşim bende beyşehirden gidiyorum 15 aralıkta teslim olcam

 22. recep dedi ki:

  1 kasımda bende gelıyorum topcu olarak oftan trabzon

  1. Recep dedi ki:

   Kardeşim bende istanbuldan geliyorum 2 sinde teslim olacağım

 23. Recep yılmaz dedi ki:

  Kasım 7 de teslim oluyorum beyler gidecek olan varsa istanbuldan cevap yazsın

  1. Recep dedi ki:

   Kardeşim bende istanbuldan geliyorum 2 sinde teslim olacağım

   1. Ahmet dedi ki:

    İstanbuldan geliyorum bende kardeşim 2 kasımda teslim oluyorum insAllah

 24. Musa özbey dedi ki:

  Beyler bende 59. Top. Eğt. Tug. Erzincan merkeze geliyorum 3 ünde teslim olucam KOCAELİ den geliyorum varsa toprak tanışalım

  1. Recep yılmaz dedi ki:

   Kardeş bende gidiyorum kasım 7 de teslim olucam ama istanbuldan

  2. Hamit erdemci dedi ki:

   Musa bende 3 nde teslim olcam gebzeden gidiyorum

   1. Celil Balıkci dedi ki:

    Kardeşim bende 3 ünde teslim kocaeli Gebze

 25. onur dedi ki:

  Ankaradan 13 15 aralik gidecek olan arkadaslar varmi

  1. Hüseyin dedi ki:

   Ben gidecem kardeşim 15 inde

   1. onur dedi ki:

    Numarani yolla kardesim

   2. onur dedi ki:

    05050412597 kardesim ara beni

    1. onur dedi ki:

     05050412497 bu kardesim

  2. Salih baldoken dedi ki:

   15 aralik sabahi ucakla bende geliyorum kardesim

  3. İbrahim dedi ki:

   14 Aralık’ta Ankara dan 8:20 Erzincan uçağıyla gidecegim inş. (İsparta’dan)

   1. hüseyin dedi ki:

    bende 15 aralık sabah 8 25 iniş 9 35 kardesım

  4. Mustafa gurer dedi ki:

   Var kardesim 553 484 64 15 ulas

 26. Recep SEYHAN dedi ki:

  13/15 aralık memleket ÇANAKKALE arkadaşlar…

 27. mehmet dedi ki:

  bende 14 aralıkta ordayım isstanbul bağcılardan geliyorum

  1. Çagatay dedi ki:

   Kardeşim bende bağcılardan gidiyorum

  2. Çagatay dedi ki:

   0538 883 4629
   al numaram istersen mesaj at beraber gideriz

   1. Mete dedi ki:

    Selam aleyküm bende bagcılardan b grubu 15 aralık 0538 383 39 90 haberleşelim

 28. Mustafa dedi ki:

  Slm arkadaşlar bende K.MARAŞ dan geliyorum ön lisan mezunuyum 13 aralık ta teslim olacam birliğe 2 celp grubundayim b şubesi varmı K.MARAŞ lı başka erzincana b şubesi olarak giden varmi varsa iletişime geçelim 0538 679 8044

 29. Fatih dedi ki:

  Sakaryadan geliyorum 3 kasımda teslim olucam inşallah

  1. Turgay dedi ki:

   S.a kardeşim bende sakaryadan gidiyorum 2kasımda gidiyorum tanışalım sakaryanın neresinden

   1. Yusuf dedi ki:

    Turgay kardeşim bende Sakarya dan

   2. Eren dedi ki:

    Bende 2 kasımda teslim oluyorum topçuyum memleketimde erzincan

  2. Yusuf dedi ki:

   Sa kardeşim bende Sakarya’dan

   1. Turgay dedi ki:

    Görüşelim tanışalım gitmeden yusuf kardeşim

    1. Yusuf dedi ki:

     Telefonunu yaz kardeşim

     1. Turgay dedi ki:

      0538 453 7316 turgay sarı

  3. Yusuf dedi ki:

   Sakarya’dan bende hacı

   1. Tahsin dedi ki:

    Ben sakaryadan gidiyorum b gurubu ulaştırma 13 aralık 18.15 te istanbul sabiha gökçende uçağa biniyorum ulaşmak isteyenler yazsın 05372107452

  4. Tahsin dedi ki:

   Bende sakaryadan 13 aralıkta teslim olucam uçak biletini aldım

 30. SELÇUK KOLUK dedi ki:

  gruba katılmak isteyen sms atsın 05458318852 1 kasımda teslimim

 31. Emrah Dilsiz dedi ki:

  Selamun Aleyküm beyler bende istanbuldan geliyorum 13 aralıkta Allah kısmet ederse 05309112113 b grubu olarak geliyorum b grubu olanlar eklesin

  1. Mert Acar dedi ki:

   Selamın aleyküm kardeşim bende istanbuldan gelicem b grubu 15 aralıkta 0541 494 62 41

 32. murat dedi ki:

  a grubu 2 kasım teslim irtibat 0544 399 09 63 grup kuranlar benide ekleyebilirsiniz

 33. ayhan dedi ki:

  bende 1 kasımda teslim oluyorum kısa dönem /TRABZON

 34. Furkan dedi ki:

  1 kasımda ordayım istanbul

 35. Yavuz SAĞIR dedi ki:

  Muğla Fethiye 97/4 Erzincan Merkez Topçu B Grubu 15 Aralık
  Teslim 05350516088

 36. Bünyamin Barut dedi ki:

  Selamun aleyküm beyler öncelikle 81 mm havan manga komutanı olarak geliyorum 59. Topçu erzincan jandarma olarak kasımda ordayım inşallah istanbuldan gelicem isterseniz bi whatsapp grubu ayarlıyalım tanışalım ordan 05306975961 memleketim Trabzon of bu arada

  1. ayhan dedi ki:

   bende oftan gidiyorum 🙂

   1. Recep dedi ki:

    Oftan mi b3nde oftan geliyirum kardesim 05516106157 vatsaptan yazin bulusalim orda

 37. barış dedi ki:

  bende eskişehirden geliyorum arkadaslar 31 ekim de orada olucam Allah hepimize kolaylık versın 05376537246 ulasmak isteyen arasın mesaj atsın

 38. Hüseyin Aksoy dedi ki:

  13 aralik beyler nevsehirden bende oradayim 05386432150

 39. Salih dedi ki:

  Ankaradan 15 sinde teslim olacak arkadaslar bana ulasa bilirsiniz 15 sabahi ordayim insallah

 40. Gökhan Erdem dedi ki:

  Kardeşlerim Bende Adana’dan Geliyorum 13 Aralıkta Allah Kısmet Ederse B Grubuyum İrtibat No:05356978469

  1. Alihan demir dedi ki:

   Kardeşim bende adanadayım teslim tarihi 15 aralık numaranı alıyorum

 41. Bilal dedi ki:

  Benden Kasım 13.00 da teslim Olcan
  05432562718 ara beni çarşıda bulusuruuz

 42. muhammed dedi ki:

  kardesım bnde bır kasımda gelıyorum insallh ıstanbuldan gelıcem

 43. muray dedi ki:

  B gurubu. adanadan giden yokmu emmiler

  1. SELÇUK KOLUK dedi ki:

   varda emmi A grubu 🙂

  2. Alihan demir dedi ki:

   Adanadan gidiyorum bende 15aralık teslim

 44. Hakkı dedi ki:

  B gurubu Konya dam geliyorum 05312666115 başka çıkan varsa haberleşelim

 45. Murathan dedi ki:

  b gurubu için yemin töreni ne zaman olur

 46. Mert Çite dedi ki:

  Çorum / Alacadan geliyorum 1 Kasım da teslim Olcam varmı Alacadan

 47. talip dedi ki:

  B grubu antepden gelenler yokmu baska ? Erzincanda buluşalım.

  1. Mustaca dedi ki:

   Slm kardeşim marasdan gidiyorum 15 aralik teslimim numaram 0538 679 8044 kardeşim ara beraber gidelim

 48. Halil ibrahim dedi ki:

  Konyadan geliyorum varsa beraber gidelim numaram 5417634264

  1. Mahmut çelik dedi ki:

   Bende konyadan kardeşim

 49. Recep dedi ki:

  Selamin aleykum trabzon oftan geliyorum bende varmi trabzonlu

  1. Bünyamin dedi ki:

   Kardeşim istanbuldan geçicem bende oraya bende ofluyum

  2. Hüseyin Kasap dedi ki:

   Bende Sürmeneliyim b grubu gidiyorum kardeşim 05449288561

 50. Hüsem dedi ki:

  Arkadaşlar bir kasımda denizli ve çevresinden giden varmı

  1. Ahmet dedi ki:

   Bende oraya gidiyorum denizliden

   1. Hüsem dedi ki:

    Facebook varmı kardeşim

   2. Hüseyin Umuroğlu dedi ki:

    ne zaman teslim olcam kardeşim bende denizliden oraya gidiyorum

  2. Osman dedi ki:

   Benim oglumda denizliden gidiyor

 51. Emrah dedi ki:

  İnşallah 1 Kasımda oradayım Erzincan Ankara

  1. Furkan dedi ki:

   Kardeşim bende 1 kasımda ordayım ankaralının

 52. Serkan dedi ki:

  97/4 b grubu Bolu’dan gelicem İNŞALLAH…

  Instagram : serkann.askann

  1. samet dedi ki:

   kardeş ben de 97/4 düzceden gidaicem istersen haberleşelim beraber gidelim olurmu ? tel veriyorum 0541 399 81 53

   1. Taner E. dedi ki:

    bende Düzce den gidiyorum
    0555 715 95 81

 53. ali varışlı dedi ki:

  arkadaslar bende 1 kasımda ordayim ,yozgattan geliyom

 54. Alpaslan dedi ki:

  Aksaray merkezden herkeze selam 1 kasımda ordayım

  1. Hasan hüseyin aslan dedi ki:

   Topragam bende nipdeden gidiyorum çvş egitim bölügü istersen haberleselim 05343652816

 55. Mustafa dedi ki:

  Arkadaşlar benim acemi birlikte buraya çıktı Aralık’ta teslim olcaz herhalde varmı Antalya’dan

  1. Yakup dedi ki:

   Sen b grubusun kardesim bende b grubumuyum bende gaziantepden gelecem 13 aralikta

   1. talip dedi ki:

    Kardesim bende antepden geliyorum 14 aralikda.

   2. Mustafa dedi ki:

    Evet kardeşim b grubusun

   3. Evren dedi ki:

    Bende karstan geliyorum b grubuyum b grubu olarak burdan tanışalım 5073445146

    1. asım dedi ki:

     b grubuyum 13 aralıkta 5467633748

   4. asım dedi ki:

    balıkesirden b grubu 13 aralıkta

    1. Ferdi dedi ki:

     B grubuyum kardeşim balıkesir edremitten 0507 055 4912

   5. Mustaca dedi ki:

    Slm kardeşim bnde marasdan gidecem 15 aralik teslim olacam beraber gidelim istersen 0538 679 8044 mustafa ismim ara kardeşim

  2. Hüseyin Ali dedi ki:

   Kardeş bende antalyadan geliyorum benim de 2. Grup aralıkta teslim olcam

  3. mehmet emin dedi ki:

   var kardeşim antalyanın neresi 05443313125

  4. mehmet emin dedi ki:

   antalya dan gidecekler 14 aralık teslim olanlar merkezdeyseniz bulusalım tanışalım arkadaslar orda zorluk cekmeyiz 05443313125

 56. Mustafa dedi ki:

  Arkadaşlar 15 aralık teslim kayseriden 59. Topçu alayı kayserililer eklesin 05387296521

 57. lokman dedi ki:

  afyonkarahisarlıyım 13 aralık

  1. armaģan dedi ki:

   13 aralık ordayım bende

 58. Ertuğrul dedi ki:

  1 kasımda bende erzincandayım orda görüşmek üzere

  1. Mahmut dedi ki:

   Bende gidiyorum kardesim 1 inde

  2. Ahmet dedi ki:

   Ertuğrul kardeş bende 1kasimda teslim oluyorum ben hataydan

   1. Furkan dedi ki:

    Kardeşim bende hataydan

   2. Hasan dedi ki:

    Hatayın neresi

   3. Hasan dedi ki:

    Hataın neresi Ahmet

    1. Emre dedi ki:

     Hatay hassa dan erzincana cvs egitimi 31 aralik ta gidiyorum

     1. Mete dedi ki:

      S.a Bende hataydan 15 aralıkta teslim

  3. mehmet ali dedi ki:

   balıkesirden bende 1 kasımda teslim oluyorum

 59. eşref semiz dedi ki:

  bugun baktım kasımda 1 de ordayım allahın izniyle

 60. Talip dedi ki:

  arkadaşlar antepden geliyorum 15 aralıkda. B grubu çıktı varmı antepli ?

  1. Abdulkadir fener dedi ki:

   Var kardes bende 15 aralik
   instagram abdulkadir_2727

   1. talip dedi ki:

    Facebook varmı kardeşim

  2. Yakup dedi ki:

   Olmazmı kardesim bende b grubu gaziantepden

   1. Yakup dedi ki:

    İnstagram ykp.uslu27

   2. talip dedi ki:

    Facebook varmi kardeşim. Ben Cumhuriyet dolmuscusuyum

 61. Kardeşiniz dedi ki:

  Allah hepinizi korusun

 62. Anıl dedi ki:

  23 eylül izmirden geliyorum Anıl Avcı

 63. Fatih dedi ki:

  Arkadaşlar bnde 16sında teslim olacam cumartesi
  16 teslım olacak arkadaşlar bana ulaşabilir
  0530 128 3020

  1. Burak dedi ki:

   Arkadaşım yolculuk uçaklamı otobüslemi

 64. Enes Gökçen dedi ki:

  Şuan yoldayım yaklaşık 242km kaldı Erzincan’a orda görüşmek üzere beyler. 14ü sabah teslim olucam kalın sağlıcakla.
  İMPARATOR DEVRELERE SELAM ✋

  1. hatice dedi ki:

   merhaba bennim erkek arkadasımda erzincan 59.toğçu eğitim tugayınca acemı bırlıgıını yapıcak 3 kasımda teslım olucak. senın suan acemı bırlıgın bıtmıs olması gerek. usta bırlıgın neresı cıktı ve genellıkle erzıncana gıdenler nerelerde usta bırlıgı yapıyor bılgı verırsen cook mutlu olurum tesekkkkkkkur ederım sımdıden

 65. Can kaya dedi ki:

  5439174182 ulaşın 16 sında teslim olucam

 66. Mehmet dedi ki:

  17 sinde teslim oluyorum 17 sinde otogarda bulusalim

 67. Can kaya dedi ki:

  Arkadaşlar birbirimizi bulup destek olursak iyi olur ezilmeyiz belki çok yabancılık çekmeyiz

 68. Cumali dedi ki:

  Bn de 16 Eylül 16 da teslim olacam konya dan geliyorum

  1. Sezgin dedi ki:

   Bnde Tekirdağ dan gelicem 15 de teslim olucam

  2. Burak dedi ki:

   Kardeşim aralık 16 da teslim olucam istanbuldan sabah 6:00 uçağını tuttum

 69. Mevlüt dedi ki:

  Merhabalar 15 eylül 2017 de teslim oluyorum asker arkadaşlarim ankaradan 59. Topçu egitim tugay komutanligi 0541 427 02 90 numaram tamişmak isteyen arkadaslar ulasabilir

  1. Ali dedi ki:

   Gardas ben 13 eylulde gidiyorum 05302099733

  2. Salih dedi ki:

   Bende 15 sabahi inecem kardesim ankaradan ulas bana bulusalim beraber gidelim yabancilik cekmeyelim

  3. hatice dedi ki:

   selam. usta birliğin nereye cıktı acaba? benım erkek arkadasımda aynı yerde yapıcakta usta bırlıgı nereye cıkar merak edıyorum bılgı verırsen mutlu olurum sımdıden tesekkurelr

 70. Can kaya dedi ki:

  eylül 16 da teslim olacaklar varsa haberleşelim samsundan geliyorum

  1. Onur dedi ki:

   Kardeş kaç gün acemi birliği sana zahmet

 71. Burak kütük dedi ki:

  Ben varım kardesım

 72. Önder dedi ki:

  Acemi birliğim erzincan 59 uncu top.eğt.tug.k.lığına çıktı başka gelen varsa tanışalım

  1. nurettin dedi ki:

   ben varim kardesim nigdeden gelecm allah izin verirse

   1. Hasan hüseyin aslan dedi ki:

    Kardeşim bende nigde 1kasımda ordayım
    İrtibat kuralım
    İnstagram hassan_asslan

  2. Ali dedi ki:

   Gardas nerde otryorsn bende 13aksam biniyorum

   1. Muhammed dedi ki:

    bende ordayım inş. istanbuldan gelicem
    whatsap gurubu kuralım isteyen olursa cepleri yazın tanışalım

    1. Muhammed dedi ki:

     beyler en geç 2 kasım saat 13.00 damı teslim olmak gerekiyor ??

     1. Bilal dedi ki:

      05432562718 aynı teslim oluyoruz arabeni kardeşim

    2. Furkan dedi ki:

     1 kasımda ordayım istanbul
     Kardeşim bende istanbuldan geliyorum 2 kasımda ordayım numaranı yaz

  3. hatice dedi ki:

   merhaba usta bırlıgın nereey cıktı acaba

  4. hatice dedi ki:

   usta birliğin nereye cıktııııııı

Yorum Yaz