Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Haziran 2024

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı Etimesgut

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı Etimesgut

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı – Etimesgut/Ankara

Başkent Ankara’ya bağlı Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığı dünyada 2., ülkemizde ise 1. en büyük Tümen Komutanlığı özelliğindedir.

Ulaşım

Ankarayı bilenler zaten birliğe ulaşımın ne denli kolay olduğunu bileceklerdir. Normalde şehir merkezinden uzakta bulunan birlite birçok şekilde ulaşmak mümkündür Şehirdışından gelecekler ve havayolunu kullanacaklar için havaalanından aktarmalar mevcuttur, aynı zamanda tren yolu ile gelinirse yine Etimesgutta inmek münkündür. Ayrıca halk otobüsleri, dolmuşlar vs sürekli sefer düzenlemektedirler.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümeni Komutanlığı Etimesgut / ANKARA

Telefon No: 0 312 249 11 10-11,12,13,14,15,16,17,18

Koğuş bölgelerine yakın bulunan kantinlerden ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Koğuşlar genelde 60 kişiliktir ve her koğuşta tuvalet ve banyo bulunmaktadır. Birlik içerisinde ayrıca çok sayıda ankesörlü telefon, bankamatik ve ptt şubesi bulunmaktadır.

Kayıt kabul sırasında acemi askerleri istihkakları verilmektedir( elbise, don, fanila, pijama, çorap, havlu, eldiven, terlik, spor ayakkabısı, eşofman, diş macunu, diş fırçası, traş kremi, şampuan, sabun vb). Verilen kıyafetler ve botlar acemi erler tarafından denenmekte uygun olmayanlar değiştirilmektedir. Acemi askerler kışlaya ilk geldiklerinde törenle karşılanmakta acemilik biriminde ise yemin töreni ile uğurlanmaktadırlar.

15 Temmuz darbe girişiminden sonra ise birlik Şereflikoçhisar ve Burdur’daki yerlerine taşınmaya başlamıştır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. ibrahim dedi ki:

    acemilik kaç gün öğrenebilirmiyim?

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.