Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024

Uzun Dönem Askerlik Süresi Kısalıyor

Uzun Dönem Askerlik Süresi Kısalıyor

Son günlerde peş peşe açıklanan Demokrasi Paketleri kapsamında uzun dönem askerlik yapan er ve erbaşların takip ettiği Askerlik Süresi ile alakalı bilgi Başbakan Tayyip ERDOĞAN tarafından açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre 15 ay olan Uzun Dönem Askerlik süreci yapılacak olan düzenlemeler ile yakın bir zaman içerisinde 12 aya indirilecek ve orada sabitlenecek. Yani askerde olan Er ve Erbaşlar ile hali hazırda askere gidecek olan asker adayları artık 12 aylık bir askerlik süreci yaşayacaklar.

Temel olarak oldukça uzun bir süreci kapsayan askerlik görevi zaman içerisinde özellikle iç ve dış tehditlerin daha fazla Teknoloji odaklı hale gelmesi ile de bir anlamda önemsiz bir hale gelmeye başladı.

Birçok kışlada mıntıka yapıp patates soymaktan başka görevi olmayan binlerce Er ve Erbaşın olduğu bir sürecin içerisinde aslında Uzun Dönem Askerlik sisteminin kısaltılacak olması hayattan kopma sürelerini azaltacak, normal hayatlarındaki sistemlerini minimum seviyede tutacaktır.

Birçok kesim tarafından 12 ayın bile uzun bulunduğu Askerlik Süreci için Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından yapılan açıklama şuan 12 ayı gösteriyor. Daha altına düşmesi ise şu aşamada pekte mümkün değilmiş gibi görünüyor.

Bununla alakalı çalışmalar önümüzdeki günlerde yapılacak ve konu hakkındaki hak dağıtımları da büyük ihtimalle 2013 senesi bitmeden görev yapan er ve erbaşlarda dahil olmak üzere tüm askeri mecraya yapılacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.