Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Mayıs 2024

TSK KBRN Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Konya

TSK KBRN Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Konya

TSK KBRN Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı – Konya

TSK KBRN Okulu ve Eğitim Merkezi Konya’da faaliyet göstermekte olup, Türk kara kuvvetlerinin görevlerini en iyi şekilde yerine getirebilmeleri için en üst düzeyde personel eğitimi sağlamaktadır. Kara Kuvvetleri Eğitim komutanlığı ismi ile faaliyetlere başlayan birlik, 1994 yılında kadar aynı isimle faaliyet gösterip, 1994 yılından sonra da Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanlığı şeklinde isim değişikliğine uğramış ve 2007 ‘den ise bütün sınıf okullara Eğitim ve Doktrin Komutanlığı’na bağlanarak faaliyetlerine devam etmişlerdir.

Ulaşım Olanakları

TSK KBRN Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na ulaşmak için öndelikle Konya il merkezine varmanız gerekmektedir. Her ilçe ya da ilçeden Konya2ya kara yolu ile ulaşım sağlamak mümkündür. Şehirlerarası otobüsler ile Konya otogarına vardığında orada bulunan minibüs, belediye, otobüsleri tramvay, taksi vs. gibi ulaşım alternatifleri ile birliğe ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bunun dışında demir yolu ile de ulaşım sağlamanız mümkündür. Konya-Ankara hızlı tren hattı ya da Konya- İstanbul, Konya Adana, Konya- Diyarbakır ve Konya- Gaziantep hatlarından ulaşım sağlayabilirsiniz

Aynı zamanda Konya havalimanından İstanbul-Konya Uçak seferleri yapılmaktadır. Şehir merkezine 28 km mesafede yer alan havaalanına ulaşım havaş ve ticari taksiler ile sağlanmaktadır.

Er ve Erbaşlara Sunulan İmkânlar

Kışla içinde er ve erbaşları kişisel ihtiyaçlarına yönelik bazı olanaklara sahip olan TSK KBRN Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, askerlere rahat bir askeri ortamı sunmaya hedef ediyor.  Er ve erbaşların sevdikleri ile i görüşebilmeleri için ankesörlü telefon hizmeti koymuştur. Aynı zamanda askerlerin finansal işlemlerini rahat ve kolay bir şekilde yapabilmeleri için farklı bankaların ATM ile pota işlemleri için de PTT şubesi faaliyet gösteriyor.

Bunların dışında kışla içerisinde er e erbaşların telefon kartı defter kalem ya da boyası gibi kişisel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kantin izin günlerinde ya da istirahat sürelerinde dinlenip eğlenmeleri için er baş ve er gazinoları faaliyet göstermektedir. Kayıt işlemleri sırasında ya da görev sürecinde er ve erbaşların her türlü sağlık sorunları ve soruları ile ilgili bilgilendirme yapacak sağlık tesisleri bulunmaktadır.

Kışla er ve erbaşları i hafta osun izin günleri ve istirahat zamanları da düşünülerek onların kaliteli vakit geçirebilmeleri için spor tesisleri ve her türlü sorun ve sorunlarına sağlıklı bir şekilde çözüm bulmalarını sağlamak amacı ile da rehberlik ve danışma merkezi bulunmaktadır.

 İletişim Bilgileri

a. Açık Adresi: TSK KBRN Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Meram/Konya

b. Telefon No: 0 332 327 02 52

c. Belgegeçer No: 0 332 327 22 16

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.