Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2024

3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ( Ezine )

3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı ( Ezine )

Yaklaşık 45 bin nüfusa sahip Ezine ilçesi, Çanakkale’ye bağlıdır.  Çanakkale il merkezine 50 km uzaklıkta bulunan ilçede, komutanlık ilçe merkezinde yer alır.

Ezine otobüs terminaline ulaşıldığı takdirde, belediye otobüsleriyle kışlaya ulaşım sağlanabilir. Havayolu ulaşımı da, Çanakkale merkezde bulunan havaalanı sayesinde mümkündür.

Komutanlıkta Sağlanan İmkanlar:

Yemekhane salonları, yiyecek ve çeşitli malzemelerin satıldığı kantinler, telefonlar ve içecek makineleri, kışla içerisinde bulunur. askerlik.gen.tr Ayrıca bir adet fırın, erkek berberi, ve internet cafe de verilen hizmetler arasındadır.

Sağlık hizmetleri, kışlada bulunan 1’inci Basamak Muayene Merkezi ve Rehberlik Danışma Merkezi tarafından sağlanır.

İlk kez yerleşim yeri olarak kullanılma tarihi Antik Çağlar’a kadar uzanan Çanakkale, Orhan Gazi döneminden beri Türkler’in kontrolündedir. Ezine ilçesi, Menderes Çayı’nın kıyısına kurulu, ılıman bir iklime sahip bir ilçedir. Marmara Bölgesi ve Ege Bölgesi’nin sınırındadır. Engebenin fazla görülmediği düz bir coğrafyaya sahiptir.

Ezine’nin en bilinen özellikleri ünlü Ezine peyniri, Kaz Dağı’nın doğal güzellikleridir. Ayrıca Çanakkale şehir merkezinde de yapılabilecek aktiviteler vardır. Çanakkale şehitliği, Gelibolu, Truva ve Assos, şehrin turistik merkezleridir. Gökçeada da, Çanakkale’nin ünlü bir merkezidir.

İletişim Bilgileri:

Komutanlık Telefon No:

0 286 618 10 67

0 286 618 10 68

Posta Adresi:

3. Jandarma Eğitim Tabur Komutanlığı … Bölük Komutanlığı 17600 Ezine /Çanakkale

Banka Bilgileri:

Komutanlık içerisinde bulunan Ziraat Bankası ATM’si banka ihtiyaçlarını karşılar.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.