Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Haziran 2024

Sevk Tarihi ile Muhtemel Sevk Tarihi Arasındaki Fark Nedir?

Sevk Tarihi ile Muhtemel Sevk Tarihi Arasındaki Fark Nedir?

Yaşınız geldiğinde askerlik görevinizi yerine getirmek için gerekli belgeleri hazırlayarak askerlik şubesine başvurmanız gerekir. Eğer belirlenen şartları sağlıyorsanız ve askerlik yapmaya bir engeliniz yoksa başvurunuz değerlendirilir ve askerlik yapmaya elverişli olup olmadığınız ortaya konur. Ardından askere alınmak üzere işlemleriniz yapılır ve acemi birliğinize katılma tarihiniz kesin veya muhtemel olarak belirlenerek size bir belge ile bildirim yapılır.

Askere gitmek için tüm işlemlerini tamamlamış olan askerlere, askere sevk olacakları tarihin yazılı olduğu bir belge verilir. Bu belge üzerinde yazan ibare ise bazılarında değişiklik gösterir. Kimilerine verilen belgede “sevk tarihi” yazarken kimilerine verilen belgede ise “muhtemel sevk tarihi” yazar. Bu ikisi arasında önemli bir fark vardır.

Eğer size verilen belge üzerinde “sevk tarihi” ibaresi yer alıyorsa gideceğiniz tarihin belirli olduğunu gösterir. Ancak “muhtemel sevk tarihi” ibaresi yer alıyorsa adından da anlaşılabileceği gibi gideceğiniz tarih üzerinde değişiklik olabileceğini gösterir. Bu ayrıntıya dikkat etmek oldukça önemlidir. Muhtemel sevk tarihinde kesin olarak askerlik sürenizin başlayacağını düşünerek birliğe katılmamanız gerekir.

Sevk tarihleri, askeri birliklerin durumu, silahaltına alınacak asker sayısı ve daha birçok konu incelendikten sonra askeri yetkililer tarafından belirlenir. Tamamen profesyonellerin hazırladığı sevk tarihleri de muhtemel yazılması, tarihinizde değişiklik yapılabileceği anlamını taşır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.