Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2024

Erbaş Ve Er Yönetmeliği Madde 28 Doğrultusunda Belirtilen Şartlara Uymamaktasınız

Erbaş Ve Er Yönetmeliği Madde 28 Doğrultusunda Belirtilen Şartlara Uymamaktasınız

Erbaş Ve Er Yönetmeliği Madde 28 Doğrultusunda Belirtilen Şartlara Uymamaktasınız

Uzman erbaş olmak istediğinizde bazı yükümlülükleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu yükümlülüklere uymayan kişiler Uzman Erbaş statüsü içerisinde yer alamıyorlar. Tüm bu detaylarda ilgili yönetmelikle belirlenmektedir. Bu yönetmelikler geniş kapsamlı olup içeriğinde her detaya yer verilmektedir. Adayların sağlık koşullarından, aranan özelliklere kadar tüm detaylar yönetmelik tarafından belirlenmektedir. Sözleşme süreleri, müracaatların nasıl yapılacağı, izin süreleri, çalışma olanakları gibi özellikler de yönetmelikle belirlenmiştir.

Uzman erbaşlığa veya astsubaylığa başvuru yapılabilmesi için ilgili yönetmeliğin 28. Maddesinde bir açıklama mevcuttur. Bu açıklama uygun olan kişilerin başvurusu kabul edilir.

28. Madde

Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu hükümlerine göre istihdam edilen personelden, kendi kusurları olmaksızın sözleşmesi feshedilenler ile kendi isteği ile sözleşmesini yenilemeyenler veya ayrılanlar ilgili mevzuattaki şartları sağlamak şartıyla, uzman erbaşlığa ve astsubaylığa başvurabilirler. En az üç yıl görev yapmış olanlar, müteakip sözleşme süresi içerisinde başvuru yapabilir. Bu durumda olanların, başvurularının kabul edilmesi halinde uzman erbaşlığa geçenlerin veya astsubaylığa nasbedilenlerin sözleşmeleri kendiliğinden son bulur. Başvuruda bulunan sözleşmeli erbaş ve erlere nitelik belgeleri, görev yerleri, hizmet süresi, eğitim durumu, takdir ve ceza durumları dikkate alınarak öncelik verilir.

Uzman Erbaş Ve Astsubay Başvuruları

Sözleşmeli erbaş ve er kanuna göre istihdam edilen kişiler uzman erbaşlığa ve astsubaylığa geçiş yapabilirler. Bu geçişin yapılabilmesi için de sözleşmeli erbaş v er yönetmeliğinin 28. Maddesinde açıkça belirtilmiştir. 8 Haziran 2011 yılında resmi gazetede yayınlanan yönetmelik esasında ilgili mevzuat şartlarını taşıyan herkesin başvurusu kabul edilmektedir. Sözleşme süresi devam edenlerde de en az 3 yıl görev yapma şartı aranmaktadır. Bu sözleşme süresi içerisinde iken de başvurunuzu yapabilirsiniz. Sözleşmeli erbaş ve erlere öncelik hakkı da tanınmaktadır.

28. Maddeye Uymayanların Durumu

28. maddeye durumunuz uymuyor ise başvurunuz kabul edilmeyecektir. Maddece açıkça belirtilen şartları taşıyan kişilerin öncelik hakkı bulunmaktadır. Çağrı belgesinde 28. Maddeye uymamaktasınız ibaresi var ise bu size öncelik hakkı tanınmayacağı anlamını taşır. İlk defa başvuru yapıyorsanız ancak sözleşmeli değilseniz de öncelik sözleşmeli olanlara verilecektir. Bu detaya dikkat ederek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.