Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2024

Hiç Bitmeyen Askerlik Anıları

Hiç Bitmeyen Askerlik Anıları

Erkeklerin en fazla sarıldıkları sohbet unsurlarından birisi elbette ki Askerlik Anılarıdır. Her ortamda anlatılacak bir çavuş, bir bölük komutanı ve kesinlikle birkaç asker arkadaşı bulunur.

Aslında bu askerlik anılarından birçoğu Kahramanlık veya Yenilik içermez. Genelde ise ya bir mıntıka temizliği ile başlar veya direkt olarak komutandan yenilen dayaklar ön plana çıkarılır.

Aslında çatışmaya giren, ölümle burun buruna gelen, arkadaşlarının can siparhane çarpıştıklarını görenler ise geri dönüp bakmazlar askerli anılarına. Çünkü aslında orada olanlar anı değil bir yaradır.

Bu noktada eğer size birileri Askerlik Anılarını anlatmaya başladı ise anlatılanlar tamamen eğlenceli, gün geçirmeye yönelik ve bazen şiddet içerdiği kanısıyla askere gidebilirsiniz. Ancak bu durum bazen aynen ortaya çıkarken bazen yanından bile geçmeyebilir.

Son dönemde PKK Terör Örgütünün eylemlerini biraz daha azaltması ile çarpışma ortamı azaldı. Bu ortamın ne kadar süreceği belli değil. Ancak özellikle Doğu Bölgelerinde askerlik yapan en küçük rütbelisinden en yüksek rütbelisine kadar herkes şu aralar biraz daha rahat nefes alıyor durumda.

Açıkçası şu dönemde askere gidecek olanlarda görünen o ki oldukça fazla Askerlik Anısı biriktirecek ve askerden geldikten sonraki hayatında bol bol anlatacaktır.

Peki bu anıları anlatan kadar dinleyenler eğlenebiliyor mu? Bu durum birçok kez mümkün olmamaktadır. Çünkü o anı yaşamak, o günleri görmek o anıların değer kazanmasına sebep olmaktadır. Aksi durumda can sıkıcı bir boyuta ulaşabilmekte, karşıdaki kişide ve özellikle bayanlarda büyük bir sıkılma sebebi olabilmektedir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.