Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024

Askerliği Meslek Olarak Seçmeden Önce İyi Düşünün

Askerliği Meslek Olarak Seçmeden Önce İyi Düşünün

Askerliği bir Vatan Görevi olarak görmenin dışında bu işi bir meslek olarak ele alan ve yıllarını Askeriye ve Askerlik için harcayan birçok insan var. Peki, siz Asker olmanın ötesinde Askeri Personel olmaya hazır mısınız?

Öncelikle Askerlik Mesleğine giriş yapmak için kararlarınızı net olarak vermeniz gerekecektir. Buna göre de Askeri Lise gibi bu alanda eğitim veren Liseler veya Meslek Yüksek Okulları üzerinden eğitim almanız gerekecektir.

Kendi içinde Kara Harp Okulu, Hava Harp Okulu, Deniz Harp Okulu gibi bazı ayrımlara giden Askerlik Mesleği sizin hangi alanda uzman olmak istediğinize bağlı olarak size oldukça sıkı ve disiplinli bir eğitim sunmaktadır.

Haydi bugün dersten kaçalım, akşam kızlarla eğlenceye gidelim olaylarının bırakıldığı, sert bir disiplin yönetmeliğine sahip olan, hem zihni hem de bedeni sınavların yapıldığı bir ortama kendinizi hazırlamanız gerekiyor.

Disiplinden uzak, rahat yaşamaya alışmış, gecesi gündüzü belli olmayan ve en önemlisi emin komuta zincirine giremeyecek olan birisinin Askerlik Mesleği üzerinde ilerlemesi mümkün değildir.

Yeni geldiğinde kendisinden küçük yaştaki birisinden emir almak, yeri geldiğinde yerlerde sürünmek, yeri geldiğinde temizlik yapmak bu meslekte olmazsa olmazlar arasında ele alınabilir.

Tabi ki Askerlik Mesleği oldukça prestijli bir meslektir ve ilerleyen yıllarda yükselmeler ile oldukça iyi seviyelere gelebilmeniz mümkündür.

Ama önce kendinizi Askerlik için Tam Olarak Hazır hale getirmeniz gerekecektir ve karşınıza çıkacak tüm zorluklarla başa çıkacak azmi kendini de bulmanız gerekmektedir.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. talha dedi ki:

    çokda kolaydı o deidkelrin ama benim için kolay olacakkk

  2. Sanjeeda dedi ki:

    Daha ayrıntılı bilgi yokmu

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.