Web sitemize hoşgeldiniz, 29 Mayıs 2024

7. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı ( Yenifoça )

7. Jandarma Komando Eğitim Alay Komutanlığı ( Yenifoça )

İzmir’in Foça ilçesine bağlı Yenifoça, birkaç mahalleden oluşan bir yerleşim yeridir. Konum olarak, Bucak mevkiine yakındır, ve İzmir’e 65 km, Foça ilçesine ise 20km uzaklıktadır.

Bu bölgede bulunan 7. Jandarma Eğitim Komando Alay Komutanlığı, komando branşında ve Mekanize Jandarma Komando ihtisasındaki er ve erbaş yetiştirir.

Yenifoça Komutanlığı’na ulaşım, İzmir’den İZBAN ( İzmir Banliyösü ) aracılığıyla otobüs aktarmalı olarak, ve Yenifoça Toplu Taşıma Kooperatifi ile sağlanır. askerlik.gen.tr Özel araçla gelecek olanlar ise, İzmir istikametinden Çiğli yolu üzerinden; veya Çanakkale istikametinden Menemen’i geçerek Yenifoça yolu üzerinden sağlanabilir.

Hem sosyal hem de sağlık hizmetleri bakımından pek çok imkanın er ve erbaşlara sağlandığı komutanlıkta, şu olanaklar bulunur:

 • Rehberlik ve Danışma Merkezi
 • 1’inci Basamak Muayene Merkezi
 • İnternet Cafe
 • Yemekhane ve Kantin
 • Yatakhane ve Banyolar
 • Er Gazinosu

 

Banka hizmetleri  komutanlık içerisinde bulunan Ziraat Bankası Şubesi, Ziraat Bankası ATM’si ve ING Bank ATM’si ile; postane hizmetleriise yine komutanlıkta bulunan PTT Şubesi ile sağlanır.

İletişim Bilgileri:

Posta Adresi:  7. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı … Tabur Komutanlığı … Bölük Komutanlığı

Yenifoça / İzmir

Alo Mehmetçik Hattı: 0 232 827 01 46

2009 yılından bu yana Eski Foça’ya bağlı bir mahalle olan Yenifoça; Fula Dağı, Şaphane Dağı, Kızıldağ ve Değirmentaşı Dağı arasında bulunur. İzmir ve Ege’nin geneline benzeyen ılıman bir havası vardır. 1455’e kadar Cenevizliler’in kontrolünde kalmış, bu tarihte Fatih Sultan Mehmet tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır.

İzmir merkeze 45 dakika uzaklıkta olan Yenifoça’da; Fatih Camii, Osmanlı Mezarlığı, Kızlarağası Hanı ve Asansör gibi turistik merkezler bulunur.

Bergama tulum peyniri ve Kemalpaşa kirazı ise bilinen yiyeceklerindendir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

 1. musa dedi ki:

  2002.2003 yıllarında acemi birliğimdi gördüğüm en berbattı yerdi

 2. zeynep dedi ki:

  Nisanlim su anda egitim goryor kendisi tegmen ona bir hediye gondermek istiyorum hangi adrese gondermeliyim ve eline ulasir mi?

 3. yusuf demirhan dedi ki:

  mert kardeş, arkadaşınız hayatı boyunca bulunduğu en güvenli yerde olacak merak etmeyin. asker ocağında her türlü ihtiyaç ve destek askeriye tarafından karşılanır. yeni gittiyse ulaşamamanız veya onun sizi arayamaması normal, ilk günler çok yoğun olur, birkaç gün içinde ulaşırsınız diye tahmin ediyorum….

 4. mert dedi ki:

  Merhaba ben askerde olan bir arkadaşıma iki gündür ulaşamıyorum ve merak ediyorum izmir yeni focada kendisi bu sayfada yazan alo Mehmetçik hattından ona ulasabilirmiyim ailesi dışında biri olarak bilgi verir misiniz lütfen

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.