Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2024

5’inci Piyade Eğitim Tugayı 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı-Tokat

5’inci Piyade Eğitim Tugayı 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı-Tokat

Tokat, on dört adet devletin ve beyliklerin yerleşim yeri olarak kullandıkları bir yerdir. 1074 yılında Danişment Melik Ahmet Gazi tarafından kurulan bir şehirdir.

Kışlaya Götürülmemesi Gereken Malzemeler Nelerdir?

Kışlaya giderken kesinlikle cep telefonu götürülmemelidir. Cep telefonunun götürülmesi durumunda nizamiyede görevli olan bir kişiye senet ile teslim edilir. Cep telefonu geriye sadece dağıtım olduğu zaman alınabilir. Kışlaya giderken aynı zaman da yanınızda fotoğraf makinesi, radyo, bilgisayar, taşınabilir bellek, ses kayıt cihazı gibi malzemelerin bulunmaması gerekir. Bunun yanı sıra kesici ya da delici aletlerde bulunmamalıdır. Aynı zaman da yiyecek ve içecek götürmek de yasaktır.

Kayıt Kabul Sırasında Neler Yapılır?

Kayıt kabul işlemleri için gerekli olan belgelerin ve nüfus cüzdanının bulunması gerekir. Bu belgeler olmadan kayıt işlemleri yerine getirilemez. Kayıt kabul merkezi hafta sonu ve resmi tatiller haricinde her zaman çalışır. İşlemler gün içerisinde tamamlanır. Bu sayede askerin dinlenme fırsatı olur. Kayıt kabul işlemleri sırasında askerlere geç kalmamaları hatırlatılır. Kışla içerisinde berber ve terzi bulunur. Kayıt işlemleri sırasında kişilere gerekli olan elbise, ayakkabı, iç çamaşırı, diş macunu ve fırçası, krem, şampuan gibi malzemelerin hepsi verilir. Askerlere verilen giysilerin hepsi denettirilerek teslim edilir. Bu sayede uygun olmayan giysiler uygun olanları ile değiştirilerek teslim edilir.

Konumu Hakkında

Orta Karadeniz Bölgesinde yer alır. Doğu kısmında Erzincan bulunur. Amasya batısında, kuzeyinde Samsun ve Sivas güney bölgesinde yer alır. Karadeniz iklimine sahip olan bir şehirdir. Ormanlık alanları yoğun olan yerlerden birisidir.

Sağlanan İmkânlar Hakkında

Kişilerin aileleri ile rahat bir şekilde görüşmelerini sağlamak amacı ile ankesörlü telefonlar bulunur. Posta işlemlerinin yapılması için PTT şubesi yer alır. Aynı zamanda banka işlemlerinin kısa ve hızlı bir şekilde yapılabilmesi için bankamatikler yer alır. Kışla içerisinde ihtiyaç duyulan telefon kartı, ayakkabı boyası, defter, kalem ya da başka ihtiyaçlar için kantin şubeleri bulunur. Aynı zaman da dinlenme sürelerini geçirmeleri için gazinolarda yer alır.

Sağlık Hizmetleri Nelerdir?

Kayıt işlemleri sırasında ya da askerlik süresi içerisinde askerlerin rahatsızlanmaları ya da bilgilendirilmelerinin gerekmesi durumunda kışlada yer alan 1’inci Basamak Muayene Merkezi tedavisi yapılır. Aynı zaman da ihtiyaç duyulması halinde Gaziosman Paşa Üniversitesi ve Tokat Devlet Hastanesine sevk işlemleri yerine getirilir. Aynı zamanda Rehberlik ve Danışma merkezi hizmeti de sunulur.

Faaliyetler Nelerdir?

Yemin töreni yapılacağı zaman personele ve aynı zaman da ailelerine de haber verilir. Aynı zaman da askerlerin aileleri ile görüşmeleri için belirlenen alanlarda görüşmeler yerine getirilir. Kışla içerisinde spor tesisleri de bulunur. Spor tesisleri içerisinde askerlerin izinli günlerinde ya da dinlendikleri zamanlarda güzel vakit geçirmeleri sağlanmış olur.

Ulaşım Nasıl Sağlanır?

Ulaşım kara yolu ve hava yolu ile sağlanır. Kışla, Tokat’ta bulunur. Tokat otogarına her yerden ulaşım mümkündür. Askeri servis ile ulaşım sağlama imkânı vardır. Havaalanı ile aradaki mesafe yirmi beş kilometredir. Aradaki ulaşım servis araçları ile sağlanır.

İletişim Bilgileri Nelerdir?

Adres, 48’inci Piyade Eğitim Alay Komutanlığı- Tokat olur. Ulaşabileceğiniz telefon numarası 0356 214 08 48 ya da 0356 214 21 84 olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.