Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2024

Piyade Okul Komutanlığı – Tuzla/İstanbul

Piyade Okul Komutanlığı – Tuzla/İstanbul

Piyade Okul Komutanlığı

Piyade Okul Komutanlığı İstanbul’un Tuzla ilçesinde bulunan bir askeri birliktir. Burada isminden de anlaşılacağı gibi Piyadelere askeri eğitim ve temel eğitim verilir. Sosyal imkân bakımından da ulaşım bakımından da oldukça rahattır. Çarşı merkeze yakın olduğu için askerlere ayrıca bir avantaj sağlar.

Piyade Okul Komutanlığı Sosyal İmkânlar

Piyade Okulu Komutanlığı içerisinde askerlerin ihtiyaç duyabileceği birçok alan mevcuttur. Okul içerisinde askerlerin temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için kantin bulunuyor. Kantinde bot boyası, defter, kalem, telefon karı ve yiyecek içecek satılıyor. Askerler buradan 7/24 ürün satın alabilir. Askerlerin sevdikleriyle görülebilmesi için okul içinde fazla sayıda ankesörlü telefon bulunuyor. Kantinden alınan telefon kartını kullanarak belirli saatlerde bu telefonlardan görüşme yapabilirler.

Askerlerin para gönderme-çekme işlemlerini halledebilmeleri için okul içinde PTT ATM bulunuyor. Bu ATM sayesinde 7/24 para transferi yapabilirler. Birlik içinde bir insanın ihtiyaç duyabileceği pek çok şey mevcuttur.

Çeşitli Aktiviteler Mevcut

Piyade Okulu Komutanlığı içinde askerlerin boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için top sahası bulunuyor. Burada izinli olduğu günler ya da eğitimden geri kalan boş vakitlerde top oynayabilirler. Stres atıp vakit geçirebilmeleri için büyük bir gazino bulunuyor. Özellikle akşam saatlerinde burada boş vakitlerini değerlendirebilirler.

Askeriye içinde burada eğitim gören piyadelerin hem hava alabilmeleri için hem de açık görüş gününde aileleri ile görüşebilmeleri için büyük bir avlu bulunuyor. Askerin aileleri Cumartesi ve Pazar günleri ziyarete gelebiliyor.

Sağlık Tesisi Mevcut

Piyade Okulu Komutanlığı içinde sağlık tesisi de bulunuyor. Burada askerlere kaza anında ya da acil vakalarda ilk müdahale yapılıyor ve sonrasında gerekirse şehirde bulunan büyük hastanelere sevk ediliyor. Sağlık tesisi 7/24 açık bulunuyor. Bu sayede askerler ne zaman ihtiyaç duyarsa o zaman sağlık tesisinden faydalanabiliyor.

Birlik içerisinde rehberlik ve danışma bürosu da bulunuyor. Burada psikolojik destek verildiği gibi ortamı yabancı görmemeleri için askerlere gereken moral veriliyor.

Kayıt İşlemleri

Piyade Okulu Komutanlığı’na 7/24 kayıt yaptırmaya gidebilirsiniz. Günün her saatinde açık olan kayıt bürosuna nüfus cüzdanı ve istenilen evrakları alarak gitmelisiniz. Evraklar eksik olduğunda kayıt yapılamıyor. Kayıt esnasında askerlere gerekli tüm ihtiyaçlar veriliyor ve varsa cep telefonu, bilgisayar ve diğer elektronik eşyalar alınıp emanete bırakılıyor.

Ulaşım

Piyade Okulu Komutanlığı’na hava yolu, demir yolu, deniz yolu ve kara yolu aracılığı ile ulaşım sağlanıyor. Sabiha Gökçen Havalimanı ile buraya gitmek mümkün. Tramvay hatları ve diğer illerden düzenlenen tren seferleri ile de Tuzla Piyade Okulu Komutanlığı’na gidebilirsiniz. Bununla beraber taksi, otobüs ve minibüs gibi karayolu ulaşım araçları da mevcuttur.

İletişim Bilgileri

Adres: Piyade Okulu Komutanlığı, Tuzla/İstanbul

Telefon: 0216 395 16 76

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. Hüseyin dedi ki:

    Asteymen bu aydakı yemin töreni tarihi kacda olacak saygılar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.