Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Haziran 2024

Güncel Asteğmen Yedek Subay 2018 Maaşları

Güncel Asteğmen Yedek Subay 2018 Maaşları

Türk Silahlı Kuvvetleri, bünyesindeki her kişiye maaş ödemesi yapar. Bu kişinin rütbesi ya da yaptığı iş önemli değildir. Zorunlu askerlik görevini yerine getiren askerlere bile askerlik süresince bir miktar maaş verir. Bu maaşın miktarı, görevin yapıldığı rütbe ve coğrafi bölgeye göre değişir. Askeri görevin hangi şehirde yapıldığı bu noktada önemlidir. Doğuda ve özel olağanüstü hal bölgelerinde görev yapanlar, batıda görev yapanlara göre daha yüksek maaş alır.

Asteğmen 2018 Güncel Maaşları

Rütbe ve bölge kuralı, yedek subaylar için de geçerlidir. Yedek subaylar, yani asteğmenlerin aldıkları maaşlar, sanıldığı üzere mesleğe göre değişkenlik göstermez. Asteğmenliğini doktor olarak yapanlar da diğer asteğmenler ile aynı maaşı alır. Asteğmen maaşlarında bölge dışındaki tek değişkenlik asteğmenin havacı olmasıdır. Havacılara ek tazminat ödenir.

Asteğmenler, acemilik döneminde asteğmenlik maaşı almazlar. Bu süreçte askeri öğrenci maaşı ödenir. Askeri öğrenci maaşı ise ortalama 150 TL civarındadır.  Asteğmenlik görevine başlayanların maşları ise batı illerinde ortalama 4200 TL civarındadır. Doğu illerinde ve olağanüstü hal bölgelerinde görev asteğmenlere özel hizmet tazminatı gibi ödemeler de yapılır. Bu nedenle doğu ile batı arasında maaş farkı oluşur. Doğu illerindeki asteğmenlerin maaş ortalaması 4980 TL civarıdır.

Yedek Subay Maaşları 2018

Askerliğini asteğmen olarak yapanların teğmen olma şansı da vardır. Öyle ki terhisine 90 gün kalan asteğmenler terfi ettirilir ve teğmen olarak terhis edilir. Teğmen olarak görev yapılan bu 90 günlük süreçte asteğmenlik maaşına yaklaşık olarak 370 TL civarında zam yapılır ve maaş yüksek ödenir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.