Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2024

Erken Terhis Olayı 2014 Senesine Kalabilir

Erken Terhis Olayı 2014 Senesine Kalabilir

Başbakanlık tarafından duyurusu yapılan ve askerliğin 12 aya inmesi ile 12 ayı dolduran er ve erbaşların terhis olma hayalleri suya düşebilir.

Yapılan açıklamalara göre ilk celp dönemi itibari ile uygulamaya konulması beklenilen uygulama bu kapsamda 2013 Kasım ayında uygulama konulacak ve 12 ayını dolduran er ve erbaşlar terhis edilecek.

Ancak araya bayramın girmesi ve bu durumun resmi olarak kabul edilmemesi kafalarda bazı soru işaretlerinin kalmasına sebep oluyor. Bu soru işaretlerinden birisi de Şubat 2014’ü gösteriyor.

Eğer Ekim sonuna kadar Meclis üzerinden 12 Ay ibaresi geçemez ve Kasım celp dönemine terhis işlemleri yetiştirilemezse hali hazırda askerde olanların terhisleri de 2014 Şubat ayına kalabilir. Bu durumda da 1992 / 4 tertipler bu yasadan yararlanamayabilirler.

Başbakanlık tarafından net bir açıklama yapılmasa da birçok asker yasanın çıkması ile birlikte bu sene Kurban Bayramlarını ailelerinin yanında geçirme planları yapmıştı. Sonra ise yapılan bir açıklama ile süreç Bayramdan Sonraya atılmıştı.

Gelinen son noktada ortaya atılan iddialar doğru ise 12 ayını dolduran er ve erbaşların terhis olmaları için 15 aylarını doldurmaları beklenmiş olacak. Şubat 2014 itibari ile de 12 ayını dolduran er ve erbaşlar sistemsel olarak terhis edilmeye başlanacak.

Bu konudaki net tarihlerin Kurban Bayramı sonrasında Türkiye Büyük Millet Meclisi göreve başladıktan sonra belli olması bekleniyor.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.