Web sitemize hoşgeldiniz, 28 Mayıs 2024

Askerlik Yeri Sorgulama

Askerlik Yeri Sorgulama

Askerlik çağınız gelmiş ve başvurularınızı yaptınız artık askerde nereye düşeceğinizi merak içerisinde bekliyorsunuz. Hayaller kurulur hep şuraya düşsem nasıl olur buraya düşsem nasıl olur diye fakat tüm adaylar “hakkımda hayırlısı neyse o olsun” kelimesini muhakkak kullanmışlardır. Genelde askerlik yerini öğrenmek için adaylar şubelere bizzat başvururlar. Günümüzde artık bu kuyruklar azalmaya başladı çünkü teknoloji çağındayız ve e-devlet sistemi sayesinde askerlik yerleri internet üzerinden öğrenilmeye başlandı.

Askerlik Yerimi İnternetten Nasıl Öğrenirim?

Askere gideceğiniz tarih örnek vermek gerekirse 18 Mayıs ise 2 hafta öncesinden yani 3 mayısta askerlik yerlerinizi öğrenebilirsiniz. Bunu yapabilmeniz için ise e-devlet şifrenizi bilmeniz yeterlidir. Peki e devlet şifrenizi nasıl alacaksnız? En yakın ptt şubesine giderek nüfus cüzdanınızı verecek 3 tl karşılığında e-devlet şifrenizi alabilirsiniz.

askerlik-sorgulama-edevlet-giris

Sonrasında buradan e devlete giriş yapıp askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz. Askere giden birçok asker adayı olduğu için bu süre zarfı boyunca e-devlet sitesinde yavaşlıklar kopmalar vs yaşabilmektedir. Akşam geç saatlerde veya sabah erken saatlerde siteden daha hızlı ve kesintisiz bir şekilde askerlik yerinizi öğrenebilirsiniz.

askerlikyeriogrenme

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.