Web sitemize hoşgeldiniz, 21 Temmuz 2024

Askerde Acemi Birliği Nasıldır?

Askerde Acemi Birliği Nasıldır?

Askerde acemilik en güzel günlerinizin geçtiği yer olacaktır. Birçok farklı kültürden arkadaş tanıyacaksınız. İlk girişte sizi uzun kuyruklar bekleyecektir ve acemi birliğinin bilhassa ilk günlerinde her yere toplu şekilde hatta kolkola gidersiniz. Acemilikte yemekhanelerde, kantinlerde, telefon kulubelerinde sürekli kuyrukta bekleyeceksiniz. Bu sizze bir yerde beklemeyi öğretecek.

Acemi birliğine aslında pek birşey götürmenize gerek yok sadece çarşıda giyilebilek mevsime göre elbiseler götürmeniz yeterli olacaktır. Çünkü bu elbiseleri sadece varsa çarşı izinlerinizde kullanacaksınız, onun harici sürekli askeriyenin size verdiği üniformaları/kamuflajları giymek zorundasınız.

Acemi askerler genelde sabah 5.30-6.00 gibi kalkıp 21.00 de yatarlar. Her sabah düzenli traş olmak gerekir. Kıyafetlerinizin düzgün ve eksiksiz olmasına özen gösterin. Dolabınız sürekli tertipli olsun. Giydiğiniz botlar alışık değilseniz ayaklarınızda yaralara sebep olur, zaten askerde en çok verilen istirahatlerden birisi terlik istirahatidir.

Sürekli olarak alınacak olan içtimalara alışmanız gerekecek bir kere sabah işlemlerinizi hallettikten sonra sabah içtimasına girersiniz, oradan amfiye gidiyorsanız orada yine içtima alınır, öğlen yemeğinden sonra yine içtima, akşam yemeğine girmeden içtima, akşam yemeğinden sonra içtima, koğuş önüne gelindiğinde içtima, akşam yat saatinden önce içtima şeklinde birçok kez sayım yapılacaktır.

Bu şekilde acemilik bir şekilde geçecektir. Her şey saatinde yapıldığı için bünyeniz buna alışacak ve daha sağlıklı olacaktır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.