Web sitemize hoşgeldiniz, 15 Haziran 2024

Askerde 12 Ayı Dolduranlara Erken Terhis Göründü

Askerde 12 Ayı Dolduranlara Erken Terhis Göründü

Yapılan düzenlemeler ile 15 aydan 12 aya çekilen Uzun Dönem Askerlik için hâlihazırda askerde bulunan Er ve Erbaşların durumu da netlik kazanmaya başladı.

İlk gelen duyumlarda hâlihazırda asker olan er ve erbaşların bu sistemden yararlanamayacakları ve askerliklerini 15 ay olarak tamamlayacakları bilgi daha sonra yapılan açıklamalar ile bir anlamda yalanlanmış oldu.

Buna göre hâlihazırda askerde bulunan ve askerliğini 15 ay üzerinden yapan er ve erbaşlar 12. Ayı geçtikleri an terhis edilecekler. 12 ayı geçen ve henüz terhis olmamış askerler için de çalışmalar bittikten hemen sonra terhis belgeleri imzalanacak.

Bu noktada artık ilk saymaya başlayan Er ve Erbaşlar için illerin hızı her askere göre daha hızlı bitecek ve 12 aylık Uzun Dönem Askerlik sona ermiş olacak.

Bu noktada yapılacak olan çalışmaların en kısa sürede yasallaşması ve buna bağlı olarak halen askerde olan er ve erbaşların terhisinin hızlı bir şekilde yapılması bekleniyor.

Ancak yapılan çalışmaların Kurban Bayramı öncesine yetişip yetişmeyeceği, askerlerin bayram öncesinde bir de terhis müjdesi alıp alamayacağı ne yazık ki henüz belli değil.

Bu konuda da askerlerimizi bir ümit içerisine sokmak istemiyoruz. Ancak alınacak kararların bayramdan önceye yetiştirilmesi ve direkt olarak uygulamaya konulması şu aşamada oldukça zor gibi görünüyor. Bu noktada da Kurban Bayramı sonrasında bir terhislik durumu ortaya çıkacaktır diye düşünüyoruz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.