Web sitemize hoşgeldiniz, 22 Temmuz 2024

15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı-Amasya

15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı-Amasya

8500 yıl önce ilk yerleşim alanı olduğu düşünülür. Amasya kurtuluş aşamasında ön plana çıkmış olan bir şehirdir. Milli Mücadele’nin ilk adımları Mustafa Kemal Atatürk’ün Amasya’ya gelmesi üzerine devam eder. Atatürk’ün söylemiş olduğu bir söz üzerine Amasya Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunda önemli bir yere sahip olur.

Sağlanan Sosyal İmkânlar Nelerdir?

Askerlerin istedikleri kişilerle konuşmalarını sağlamak amacı ile ankesörlü telefonlar bulunur. Banka işlemlerinin kısa bir süre içerisinde yapılabilmesi için de bankamatikler yer alır. Posta işlemleri için ise PTT şubesi yer alır. Kantinden duyulan her türlü ihtiyaç için kantin şubeleri bulunur. Aynı zaman da araştırma yapılabilmesi ve güncel konuların takip edilebilmesi için emniyet tedbirlerinin alındığı internet ve bilgisayarlar bulunur. Bilgisayarlar gazino da yer alır.

Sağlık Hizmetleri Nelerdir?

Sağlık hizmetleri askerlerin hem kayıt işlemleri sırasında hem de askerlik yaptıkları süre boyunca ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile bulunan bir alandır. Buranın yeterli gelmemesi durumunda Merzifon Asker Hastanesi, Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim ve Araştırma Hastanesi sevk edilerek tedavi işlemleri devam ettirilebilir. Aynı zaman da sorulara uzmanlar tarafından çözüm bulunması amacı ile Rehberlik ve Danışma merkezi vardır.

Faaliyet İmkânları Nelerdir?

Spor tesisleri sayesinde izin zamanlarında ve dinlenme sürelerinde kullanılabilecek olan spor tesisleri bulunur. Ayrıca ailelerin hem yemin törenini izlemeleri hem de normal ziyaret gerçekleştirebilmeleri amacı ile bulunan bir alan vardır. Görüşler bu kısımda gerçekleştirilir. Hafta içi her saat görüşme yapılır. Ancak hafta sonları görüşme sadece belli saatler içerisinde yapılır.

Ulaşım Bilgileri Nelerdir?

Ulaşım kara yolu, demir yolu ve hava yolu ile sağlanır. Amasya otogarına her şehirden ulaşma imkânı vardır. Otogar ile aradaki mesafe de belediye otobüsleri, minibüsler ya da taksi tercih edilerek ulaşım sağlanabilir. Demir yolu ile yapılan ulaşım her şehirden yapılamaz. Ulaşım sadece Sivas ve Samsun’dan gerçekleştirilebilir. Havaalanı ile aradaki mesafe elli kilometredir. Geride kalan ulaşım havaalanı servisi ile, belediye otobüsü ile ya da taksi ile sağlanır.

İletişim Bilgileri Hakkında

Açık adres bilgileri, General Hikmet Akıncı Kışlası Yazı Bağları Mahallesi Kışla Caddesi- Amasya olur. Aynı zaman da ulaşabileceğiniz telefon numaraları, 0 358 242 00 24 ya da 0 358 242 00 25 veya 0 358 242 00 26 numaralarıdır. Ulaşım sadece bu telefon numaraları ile sağlanır. Açık adres kullanabileceğiniz adres bilgileri olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.