Web sitemize hoşgeldiniz, 12 Haziran 2024

10. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ( Bornova )

10. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı ( Bornova )

10. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı, İzmir’e bağlı Bornova ilçesinde, 2. Ve 3. Jandarma Eğitim Taburları olarak bulunmaktadır.

413 Binin üzerinde bir nüfusa sahip olan Bornova ilçesi, İzmir merkez ilçelerden biridir. Dolayısıyla, İzmir kentinin ülkemizdeki konumu da düşünülürse, Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden Bornova’ya ulaşım oldukça kolaydır. Karayoluyla şehre gelenler şehir içi otobüslerle, havayoluyla gelenler Adnan Menderes Havaalanı’ndan metroyla, trenle gelenler ise tren garından yine metroyla Bornova’ya ulaşabilirler. askerlik.gen.tr Bornova merkezden de komutanlığa minibüslerle ulaşım sağlanır.

Komutanlık içerisinde, er ve erbaşlar için her türlü imkan sağlanmaktadır. Yiyecek, giyim, malzeme, vb. ihtiyaçlar kantinlerden edinilebilir. Bunun yanı sıra; yemekhane, açık ve kapalı spor merkezleri, erkek berberi, terzi, kütüphane ve internet cafe de sunulan imkanlar arasındadır. Erlerin vakit geçirebileceği yeşil alanlar da mevcuttur.

Sağlık olanakları ise, Rehberlik – Danışma Merkezi, ve 1’inci Basamak Muayene Merkezi tarafından sağlanır.

Gazinodaki etkinlikler ve konserler de sosyal faaliyetler arasındadır.

1919 – 1922 tarihleri arasında Yunan işgali altında kalan Bornova, 9 Eylül 1922 tarihinde tekrar Türkler’in kontrolüne geçmiştir. İzmir’in geneli gibi ılıman bir havaya sahip olan, ve bir turizm merkezi olan Bornova’nın en bilinen mekanları; Kemeraltı semti ve Anafartalar Caddesi’dir. Bunların yanı sıra pek çok çarşı da bulunur. Ünlü Şirince Köyü’ne oldukça yakın olan Bornova keşfedilirken, İzmir Arkeoloji Müzesi’ne de vakit ayrılabilir. Boyoz ve lokma ise bölgenin ünlü yiyeceklerindendir.

İletişim Bilgileri:

Posta Adresi: 10. Jandarma Eğitim Alay Komutanlığı … Tabur Komutanlığı … Bölük Komutanlığı Kemalpaşa Caddesi No: 98 35060 Bornova / İzmir

Komutanlıkta bulunan PTT şubesi tarafından posta hizmetleri, Ziraat Bankası ve Akbank ATM’leri ile de banka hizmetleri sağlanır.

Komutanlık Tel No: 0 232 479 48 06 – 00 21 – 03 85

Aile İletişim Merkezi Tel No: 0 232 479 44 87

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

  1. osman pamuk dedi ki:

    sasalı kasabasında şimdiki adı belediye kalktığından çiğlinin mahallesi olarak geçiyor yaklaşık 4 senedir sayısız ev soyuldu marketler tekel bayileri soyuldu kaveler soyuluyor halen evler soyuluyor geçenlerde karşımdaki ev soyuldu benim evde kamera vardı 3 defa görüntü aldılar jandarmalar ama bir sonuç cıkmadı harhalde gece olduğundan görüntüler zayıftı deceğim şu bu hırsız veya hırsızlar elini kolunu sallayarak kasabamıza girip istediği yeri soyuyorlarsa demekki emniyet güçleri yetersiz geliyordur veya halkın dediğini yazıyom isteseler bir günde yakalarlar diyorlar ama ortak bunlar hırsızlarla diye yorum yapıyorlar taktir sizlerindir inşallah yakalanırlar artık işimiz duaya kaldı emniyet güçlerinden umudumuzu kestik malesef saygılar

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.